Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Középiskola magyarországon?

Középiskola magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is, szeretném leszögezni, hogy ez egy összetett kérdés lesz, úgyhogy trollok kíméljenek.

Tehát jövőre kell középiskolát választanom, de ez sajnos nem ilyen egyszerű. Szlovákián éllek, magyar tanítási nyelvű alapiskolába járok, 1-es, 2-es tanuló vagyok (itt az 1-es magyarországon 5-ösnek felel meg), a családom, hát nem valami gazdag, és nem is repesnek a ténytől, hogy Magyarországra menjek.

A miatt szeretnék elmenni innen, mivel nem igazán szeretem ezt az országot, nyelvet, illetve hát nincs itt túl sok lehetőségem ami a magyar nyelvű iskolákat illeti.

Még azt sem tudom pontosan hogy Gimibe, vagy szakközéppbe szeretnék-e menni, illetve a lakást hogy oldanánk meg.

Tehát a kérdéseim:

Milyen iskolákat javasoltok?

Milyen szigorúak az ottlakásos iskolák / kollégiumok / internátok szabályzatai?

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy engedjenek ki Magyarországra továbbtanulni?

Mennyibe kerül egy az iskolához tartozó szállás?

Milyen iskolákba érdemes menni?

Bocs ha van pár helyesírási hiba, illetve ha picit összeszedetlen a tákolmányom :D. Előre is köszi a válaszokat.



2019. ápr. 23. 19:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!