Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Spanyolországban tanulás?

Spanyolországban tanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Spanyolországban az állami egyetemek ingyenesek vagy kell azért valamit fizetni? Van valakinek véleménye / élménye Spanyolországban történő tanulással kapcsolatban?

Előre is köszi a válaszokat!



2019. máj. 13. 15:50
 1/9 anonim válasza:
Szia! én Spanyolországban lakom 19 éves korom óta, itt tanultam/ok és itt dolgozom. Az egyetem nem ingyenes kivéve pár esetet ami nem hiszem, hogy fennállna. Üdv.
2019. máj. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy kb. mennyibe kerül az állami egyetemen a tanulás?
2019. máj. 16. 16:21
 3/9 anonim válasza:
Attól függ mit akarsz tanulni. Ha kell ismételj, növekszik az ár (kb duplázódik minden ismétléskor)
2019. máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gazdasági szakra gondoltam én. :)
2019. máj. 16. 22:20
 5/9 anonim válasza:
100%

Az 21,39€ / kredit ha először mész. Másodjára már 40,02€, harmadjára már 82,30€ és negyedjére 113,71 a kredit ára.


Egy 4 éves egyetem, a boloniai terv alapján, 240 kredit. Tehát 60 kredit / év, azaz 1.283,40€ / év a tandíj.


Ez csak a tandíj. A lakás, kaja, stb az külön pénz amit te kell fizess.


Ez a madridi ár amit minden évben frissítenek. Más tartományokban nem feltétlenül egyfroma az ár. Ha érdekel valamelyik egyetem vagy város akkor keress rá a "Grado de Experimentalidad de los Grados"-ra és ott a 3-as a gazdaság.


Jah, és az oktatás spanyolul megy. Ezt fontos tudni. Itt az angol tudások kb mindegy.

2019. máj. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Itt az angol tudásod* kb mindegy.


Elfelejtettem hozzátenni, hogy minden évben kell fizess 6,11€ titkárság költséget és 1,12€ iskolai biztosítást ha még nem vagy 28 éves).


Első alkalommal kell fizess 27,54€-t, hogy legyen akadémiai mappád.


És ha nem vagy uniós állampolgár (pl. szerb, szlovén, horvát vagy ukrán állampolgár) akkor indulásból a negyedik alkalomi díjat számítják fel kivéve ha itt laksz és itt adózol.


Ha több infót akarsz akkor jobb ha az egyetemmel beszélsz és mondsz nekik full konkrét dolgokat.

2019. máj. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

szerb vagy ukrán állampolgár*

a másik kettő az már uniós; bocsi, elfelejtettem


bár gondolom magyar állampolgár vagy

2019. máj. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információkat!

Én több egyetemet is találtam, ahol angolul folyik a tanítás.

Most akkor ez hogy is van? :D (mivel te azt írtad csak spanyolul megy az oktatás)

2019. máj. 17. 08:37
 9/9 anonim válasza:
Rendben. Sok sikert hozzá :)
2019. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!