Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségeim vannak az...

Milyen lehetőségeim vannak az USA -ban való felsőfokú tanulmányaim finanszírozâsára?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem, ha kimennék az államokba, hogy tudnám finanszírozni azt a több milliós, tízmilliós tandíjat és egyéb pl. lakhatási kiadásokat? Hivatásos pilótának szeretnék kitanulni, viszont diákként az összegyűjtögetett párezer euró nem sok mindenre lenne elég. Azt tudom, hogy ha ki szeretnék menni, akkor ahhoz a számlámon kell hogy legyen pártízezer dollár, hogy igazolni tudjam, hogy legalább az első évet tudom fizetni. Milyen lehetőségeim vannak hiteleket illetőleg?

Aki jártas az ilyen USA -ba kimenős tanulásban és esetleg lenne ideje velem írogatni, annak jelentkezésének örülnék.

A hasznos válaszokat előre is szépen köszönöm! :)



2019. máj. 15. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Több egyetem rászorultsági alapon ad támogatást, a családi jövedelem alapján. Minél gazdagabb, nivósabb az egyetem annál többet akár teljes ösztöndijat is. Hitelre nincs lehetség.
2019. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogyan nem fogod tudni finanszírozni, nem fogsz ösztöndíjat kapni külföldiként.


Amúgy pilótának mindegy hol tanulsz, ha külföldön akarsz majd dolgozni annak sincs akadálya.

2019. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nemzetközi diák is kaphat ösztöndíjat!
2019. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik iskolarol lenne szo? Nem minden iskola tud tanuloi vizumot szerezni, tehat a kerdes nagyon fontos.Anelkul nem tudsz kimenni.

Esetleges osztondij iskolatol fugg. Kolcsont fel tudsz venni, de magas kamatra. Talan jobb feltetelekkel ha lesz egy USAbeli szponzorod. Probalj itt nezelodni: /www.internationalstudentloan.com,

2019. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semelyik iskola nem szerez vízumot, viszont kiadja az I20 igazolást ha felvett és a költségek fedezetét biztosítottnak látja. Melyik bankra gondolsz aki ad hitelt? Szponzor???😂😂😂
2019. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Nem igazán tudom, hogy hová mennék pontosan, az USA keleti, észak-keleti részén gondolkodtam, Florida, Pennsylvania és környékük. Azért sem tudom igazán, mert nem tudom, milyen összegű tandíjat vállalhatnék be, mivel azért Amerikában az átlag pilóta fizetés elég jó. Szóval akkor itthon nincs igazán kedvezőbb hitel lehetőség, csak a külföldi ösztöndíj? Kinti student loan -t akkor külföldiként nem tudnék felvenni, ugye? Sajnos nincs kinti családtag, sem ismerős, aki tudna segíteni. Szerintetek le kéne mondanom a kinti tanulásról? Akinek lenne javaslata, válasza, szívesen fogadom azt.
2019. máj. 16. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal egyszerűbb, ha inkább itthoni pilótaképzésekből válogatsz. Itt is kell hitelt felvenni, de fedezi a diákhitel, aminek a csak tanulmányokra költhető formája nem kamatozik. A szaknyelv ugyanúgy angol, ugyanazoknak az elvárásoknak kell megfelelj mint máshol, és tekintve hogy nincs magyar légitársaság, így alapjáraton csak külföldi cégeknél tudnál elhelyezkedni. Plusz csak jobb, ha magyar nyelven hallgatod a tárgyaid, mert oda-vissza kell vágnod a témát. Emberek százainak az életéért leszel felelős. Plusz nem életbiztosítás külföldi hitelt felvenni. Az amerikai képzések alapjáraton drágák, a pilótaképzés pedig még annál is drágább. Mi történik, ha


USA-ba ösztöndíjat leginkább mester és doktori képzésekre lehet kapni, de akkor is csak olyan esetben, ha alapképzés alatt elképesztően jó teljesítményt nyújtottál. És itt a tényleg kiemelkedő tanulmányi teljesítményre gondolok. Elvégre miért pont egy külföldit vegyenek fel, ha nem tud extrát felmuatni.


Itthon Nyíregyen, Debrecenben és a BME-n (itt csak MSc) van hivatásos pilótaképzés. Nézelődj első sorban ezeknél az intézményeknél.

2019. máj. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazából nézegettem már a Nyíregyházi képzést és tetszik is, csak a munkalehetőségek miatt gondoltam Amerikára, meg talán egy kicsit a kalandvágy miatt is. Magyarországon mondjuk szerencsére itt van a Wizz Air, ami egy jó elrugaszkodási lehetőség lehet. Na mindegy, akkor majd még a pilótajogsi után visszatérek erre a kiköltözős témára. Mégegyszer köszi a válaszokat! Akinek esetleg még van hozzászólni valója, nyugodtan írjon.
2019. máj. 17. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!