Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes az MIT-re menni...

Érdemes az MIT-re menni továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Nincs kint Amerikában imserősöm és egyáltalán nem vagyok gazdag.
2019. máj. 20. 16:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

És angolul se beszélsz...:D

Meg kell nézni mik a felvételi követelmények. Az ismertetôk alapján el kell döntened hogy az adott szakmában milyen vizsgákat kell letenni. Tipikusan kell a general GRE és egy subject GRE (pl. physics, mathematics etc.). A TOEFL-t általában mindenki kéri esetleg szükség lehet GMAT vagy TWE-re is.

2019. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

#1 A GRE az a mesterkepzeshez szukseges vizsga. Alapkepzesre az SAt es SAT Subject test kell.


Ha jelenkeztel es felvettek teljes osztondijra akkor megeri ott tovabbtanulni. Ha ez nincs meg akkor nincs ertelme a kerdesnek.

2019. máj. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát valami mérnöki dolog érdekelne. Gépész, mechatronikai valami ilyesmi
2019. máj. 20. 22:09
 4/24 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen megéri, jó célkitűzés sok sikert!
2019. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Nettó baromságokar írnak az előző hozzászólók...


Csak pénzzel nem lehet bekerülni, de nem is ez a kérdés.


A magyar érettségi bőven jó, csak matematika és a természettudományi tárgyakból csinálj emeltet. Nyelvizsgából elég az angol felső, de az legyen Cambridge, TOEFL, IELTS.


Ami még fontos lehet, azok a versenyeredmények. Ez lehet országos, junior olypiad, nemzetközi diákolimpia, a természetudományi junior, stb...sok ilyen versenytípus van.


Jelentkezz és szerezz jó helyezést. Igazából ahogy elnéztem őket az emelt szint felett vannak. Szóval ez egyfajta harmadik szint, de kellő tanulással hozható. De ha valami normális munkafüzeted van, mondjuk kémia tárgyból a Villányisból minden egyes példát megcsinálsz, és minden egyes oldalt megtanulsz a tankönyvekből akkor már sok nincs hátra...szóval hozható, de csak szorgalommal.


Sokan azért mondják nehéznek ezt az egész ügyet, mert maguktól csesznek tanulni. Gimiben megkapják a tételeket, minden tananyagot a szájukba rágnak, aztán a többség olyan is lesz az egyetemre...


Na itt pont az a lényeg, hogy tanulj magadtól is. A felkészítések általában jók, de te is tegyél bele energiát.


Nem árt valamiben jónak lenni, alkotó tevékenységet végezni. Mondjuk középiskolásként részt venni ilyen ,,könyebb" kutatásokban, publikálni egy projectedről, részt venni közösségi műhelymunkákban, robotot építeni ott, ilyesmi. Mérnöki témával kapcsolatoa Weboldal, youtubw csatorna. A lényeg, hogy lássák, hogy érdekel, és tényleg szeresd is.


Azzal nem sokra mész, hogy xy vita klub elnöke vagy, vagy hogy te szerkeszted az iskola újságot, mert az ilyesmiket leszarják...


MIT? Hát talán MSc-re, meg PhD-re érné meg oda menni a legjobban. Azok viszont már szinte ingyenesek, és semmit nem kell fizetni. Szinte mindened támogatva van.


Erre a kettőre a kutatások, publikációk lehetnek már fontosabbak. (+ az ajánlólevelek, de azt kapsz, ha jó vagy...) Nem elég a jó diploma eredmény. De rengetet lehetőség van itt is. A lényeg, hogy itt is kell egyfajta alkotási vágy. Nem lehetetlen.


De itt is talán a legfontosabb a szorgalom és az önnálóság a tudás mellett.

2019. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Azt még nem írtam le, hogy publikációból és kutatásból összesen max 7-8 kell.


Tehát kétszámjegyű semmiképpen, mert annyit már ,,felesleges".

2019. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igazából ez csak egy nagy álom hogy a világ egyik. Szerettem volna megtudni, mik az elvárások, de ez egyelőre csak egy álom. Még ugyanis jövőre végzem az általánost. Egy debreceni szakgimi szeretnék jelenkezni jövőre, gépészeti szakra egyik legjobb szakgimi, és mire odakerülök beindul a duális képzése a bmw gyárral, ott szeretnék majd középsuli mellett dolgozni, és majd egyetemre is szeretnék menni Debrerceni Egyetem, BME. Szerintem azért jó ötlet, mert nagyon sok tapasztalatom lenne azzal szemben, mint aki gimiben magol. Lesz szakmám, és még a BMW gyárban is sok mimndent tanulhatok. Egyetem mellett is szeretnék majd ott dolgozni. És úgy már lenne tapaszatalatom a szakmában, nem is kevés, esetleg ezeket figyelembe veszik az MIT-n?
2019. júl. 28. 00:02
 8/24 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy kéttannyelvű iskolába járok és fél év múlva megyek középfokú nyelvvizsgát tenni Rigó utcai nyelviskolában (ORIGO). Középsuliban meg a szakam németből is meglenne a középfokúm, angolból meg pedig a felsőfokúm. Ahogy olvastam te inkább a mesterképzést ajánlod, tudom még nagyon messze van az egyetem, de szerintem az egy jó dolog, ha valakinek van egy célja és nem csak a barátjaiért ját suliba, hanem komolyan is veszi. Nem vagyok egy stréber, nem is szeretek tanulni, de mindenből majdnem szin ötös vagyok ugyanis az órákon könnyen megjegyzek sokmindent. Kedvenc tantárgyaim a matematika, az informatika és a fizika, de a kémia is elég érdekes. Rengeteget használom szabadidőmben az internetet. Az ilyen programozás annyira nem érdekel, majd a középsuliba a szerelés, meg műszaki rajz, ezeket nagyon várom. Köszönöm eddigi válaszaidat.
2019. júl. 28. 00:09
 9/24 anonim ***** válasza:

Előző kettő írója vagyok.


Nos a szakirány jó, hogy már most tudod mi akarsz lenni, mire akarsz tovább menni.


A szakgimivel ebben az esetben jobban jársz, csak akkor a matematikát, fizikát húzd ki emelt szintre és tovább. Csinálj meg minden nehezebb, meg versenypéldát és akkor jó lesz, ezeket amúgy is magadtól tanulod meg magasabb szintre.


Szerintem a matematika és fizika mellé próbáld megszeretni a programozást is, mert szükséged lesz rá. Ma már minden reál területen dolgozónak tudnia kell szinte.


Munkatapasztalat nem rossz, de kutatással még jobb lennél. Szóval főleg ezen gondolkodj (is). Itt van az oldaluk a gépészeknek a kutatási témáikkal perspektívának:


[link]


Mondjuk mindenhol ezek mennek főként a gépész karokon a nagyvilágban.


Van az MIT-nek egy oldala az a neve, hogy ocw.mit.edu itt rákattintasz a topic vagy MIT course number feliratra és akkor ki tudod keresni magadnak a gépész szakot tárgyait. Nem minden tárgy van fent, néhány hiányzik, és vannak tárgyak, amikhez nincs tananyag, de a legtöbbjéhez van, nézegess, töltsd le ami onnan érdekel és rájössz, miről is van szó.


Hát ennyi lenne azt hiszem.

2019. júl. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy időt és energiát fektettél bele hogy segits! Te hol tanulsz/tanultál ?
2019. júl. 28. 23:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!