Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Itthon tényleg nem érdemes...

Itthon tényleg nem érdemes semmit tanulni?! Semmiben nincs perspektíva?

Figyelt kérdés

17 éves, érettségi előtt álló fiú vagyok, jövőre végzek a gimivel, így aktuális a kérdés, merre tovább.


Fontos: matekból részképesség zavar miatt felmentett vagyok - helyette föciből érettségizek, tudom, csomó szaktól elesek, de azok amúgy sem érdekelnének.


Ami engem érdekel, az a jogi kar. Ügyész szeretnék lenni kb. 2 éve. Azt mondja azonban mindenki, hogy azt sem érdemes manapság, mert telített a pálya, kapcsolatok nélkül semmire nem megyek, plusz nagy a korrupció Ügyészségeken is, amiről mondjuk semmit nem tudok, de tény, hogy sajnos az országunkban mindent átitat a korrupció.


A tanáraim, szüleim, felnőtt ismerőseim - akik mind diplomás, dolgozó emberek, egyöntetűen azt mondják, itthon semminek nincs értelme, érettségi után egyből menjek ki Külföldre.


Tényleg nincs itthon semminek értelme?



2019. jún. 20. 21:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
A tanáraidnak, szüleidnek, felnőtt ismerőseidnek igazuk van. A maradék egy évben feküdj rá a nyelvekre, főleg az angolra. Ha beszélsz angolul 1800-2000 eurot simán meg tudsz keresni havonta, úgy, hogy nem szakadsz meg a munkában.
2019. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%
Minden olyan képzés, amire van kereslet, többé kevésbé matekra épül. Ahol nincs matek, arra altalanossagban elmondható, hogy nem keresett. Ez alól persze kivétel az orvosi meg a nyelvszakok, bár bizonyos szinten az előbbinek is át kell látni a matekot.
2019. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Jog valóban telített, csak akkor válaszd ha nagyon kitartó vagy. Egyrészt nehéz elvégezni (+külföld vele kizárva), másrészt az egyetem után jogász doktorként szart fogsz keresni és ez jó pár évig így lesz, amit le kell nyelvi (totál nincs arányban a befektetett energiával akár az orvosi)...Nagy a verseny ebben a szakmában, ha nem vagy kimagaslóan jó már kezdőként ma már nehéz érvényesülni, mondom ezt jogászként. Régen kevesebben voltak a szakmában, könnyű volt érvényesülni, ma már közel sem.

Amivel érvényesülni tudsz kevesebb befektetett energiával de sok pénzt kapsz érte és gyorsan megtérül az informatika, mérnöki képzések. Bár ha jog az, ami nagyon érdekel akkor ezek tuti nem kötnének le téged, nagyon messze állnak a jogászi mentalitástól, de egy próbát megér.

2019. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%
Minden sokat érő diploma a matekhoz köthető. Nincs olyan értelmes szak, amihez nem kell matek.
2019. jún. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Kemikália válasza:
43%

Szia,

röviden: dehogyisnem.


Hosszabban:

Miért szeretnél ügyész lenni? Mi tetszik benne a legjobban? Megkérdeztél már egy igazi ügyészt, hogy miért választotta ezt hivatásul és mit tanácsol Neked?

Azért kérdezem, mert bár látszólag mindenhez kell matek, valójában csomó esetben elég számológépet/excelt tudni használni és logikusan gondolkodni. Kipróbáltam pár szakot már, a gazdálkodási és menedzsment szakos közgazdászon is van egy himihumi matek, amin nulla tudással is valahogy át lehet menni kettessel, aztán van egy statisztika, ami keményebb kicsit, de a többi már humán tárgy.

Amire van még igény, informatikai üzemeltetésben is alig kell matek, és univerzálisan: ha jó vezetővé válsz (egy csomó politika van benne, szervezetfejlesztés, mentorálás, stb), szeretni fognak az emberek és kapkodni fognak utánad. Szóval így azért nem mondanám, hogy semminek semmi értelme: tanulni igenis kell, és hogy mit, na azt kell ügyesen kiválasztani, hogy szeresd is azt. De ez csak az én meglátásom.

2019. jún. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

Miota fizet a mernoki, informatikai szakmak sok penzt?


3-400 netto miota sok penz?


Nem lesz mindenki Senior meg felsovezeto.

2019. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
Vmi normális egyszerűbb szakmán nem gondolkodtál még? Ha nem megy a matek, de egyébként okos vagy simán tudsz bármiben karriert építeni, nem kötelező a diploma ahhoz hogy érvényesüljön vki az életben. Aki jól dolgozik a szakmájában itthon is szépen meg tud élni. Külföldön akkor éri meg dolgozni ha haza tudod hozni a pénzt, pl határ mellett laksz és ingázol ausztriába. Hiába keresnél kinnt 2000 eurót, az csak itthon számít nagy pénznek :D.
2019. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk a tanáraidnak, szüleidnek, felnőtt ismerőseidnek, akik mind diplomás, dolgozó emberek, nem biztos, hogy ennyire erőltetni kellene a külföldre menetelt. Ha te mész, menj, mert menni akarsz, de szerintem azt ne döntsék már el, hogy mit kezdj az életeddel. És az ő hozzáállásukkal már nem lenne semmi az országból.

Komolyan, ha mindenki elmenne érettségi után, mi maradna az amúgyis romokban álló országból?

2019. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Igazság szerint én is azt látom, hogy a fiatal generáció azon része akik itthon maradtak, egyetemre mentek és le is diplomáztak, nem igazán jutnak egyről a kettőre (szülői támogatás nélkül).


Nővérem diplomás ápolónő itthon, maszek plazmaadós cégnél melózik heti 48 órában, a fizetése nettó 150-170 ezer. Már elköltözött itthonról, albérletet fizet (megjegyzem: Budapest egyik külvárosi gettó negyedében), de még így is a fizuja 50%-a a lakhatásra megy el.


De nem csak a pályakezdők... Anyum az 5 diplomájával pedagógiai területen nettó 190 ezret keres, Apukám jogász és pszichológus végzettségekkel nyomozóként dolgozik, nettó 260 ezret hoz haza. Mindketten kb. 25 éves szakmai múlttal a hátuk mögött...


:)

2019. jún. 22. 16:05
 10/21 A kérdező kommentje:
Az meg, hogy mi lesz ezzel az országgal, ha minden fiatal elmegy, nem hiszem, hogy az én tisztem foglalkozni. Azzal, hogy én is elvegetálnék itthon a diplomámmal, nulla forinttal a zsebemben, nem biztos, hogy számít, ha évente kb. 50 ezer fiatal hagyja el a hazáját.
2019. jún. 22. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!