Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » PhD itthon vagy külföldön...

PhD itthon vagy külföldön Matematikából (applied vagy pure Mathematics? Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Engem nem is a nyelvtanulás érdekelne. Leginkább az a kérdésem, hogy érdemes e külföldön tanulni ilyen témakörben? Tudja egy hazai egyetem nyújtani azt a színvonalat, mint egy nyugat-európai vagy egy USA-beli top egyetem ebből a témából? Most ilyen, hogy kapcsolatszerzés, nyelvtanulás, tehát ilyen tipikus előnyökkel ne érveljetek léci, mert egyébként Erasmusszal szeretnék kimenni legalább egy félévre, de nem tudom, hogy több évre érdemes e ha esetleg ugyanazt a színvonalat képes nyújtani egy hazai egyetem...egyébként ti melyik egyetemet javasolnátok ebben a témában (hazai és külföldi is jöhet)...

2019. jún. 21. 07:09
 1/9 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Ha már tudod, mivel jár a matematika PhD, mert előtte állsz, akkor ezt a kérdést magadtól el tudod dönteni, esetleg a tanáraidat megkérdezve. Ha nem tartasz még ott, akkor inkább tanulj!
2019. jún. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbálom meglehetősen előre tervezni a jövőmet...erre most van lehetőség, mert most van szabadidőm és ezen most tudok gondolkodni (e mellett persze tanulok)...és valóban előtte állok, ha utólag lenne nem kérdeznék ilyet...célom volt, hogy egy csöppet informáltabb legyek a témában...röviden: köszönöm válaszodat, jólesik, hogy vetted rá a fáradtságot és elolvastad és írtál kérdésemre, de picit azt érzem,hogy ez a válasz nem volt túl hasznos
2019. jún. 21. 07:26
 3/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Hanyadéves vagy?

Tényleg nem értelek. Ezt [link] megtalálni 20 s volt.

Ha reális esélyed van PhD-be kezdeni, akkor 1. A témavezetődet csak megkérdezted a dolgokról. 2. A témavezetőd csak megkérdezett. Neki ezeket tudni kell.

Nézd meg a szaklapokat! Melyik egyetem jegyzi a legtöbb, legnagyobb impakt faktorú cikket. Ott sok jó kutató van, akkor színvonalas kell legyen a doktori iskola is.

A matematika doktori sikeres vagy akként eladható befejezésére a gépész, vegyész, fizikussal szemben nincs garancia.

2019. jún. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még tényleg csak elméleti síkon nézem a dolgot...most végzem a mestert (első év)...ez utóbbi válasz hasznosabb volt...köszönöm :D
2019. jún. 21. 08:07
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
70%
Amikor diplomatémát választasz, kezd el nyaggatni a témavezetődet. Ha már ilyen terveid vannak: TDK-ztál? A mezőny első harmadában voltál?
2019. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre szerintem egyértelműen a külföld (USA) a válasz. Bár matematika az lehet hogy kakukktojás, mert abban talán itthon is van komoly szakmai háttér még. De ha arra gondolok, hogy hogy verik szét az MTA-t, akkor szerintem a matematikusok sem fogják megúszni.

Szóval hosszú távon szerintem mindenképp próbálj meg angolszász országbeli karriert becélozni. A fő emellett szóló érv, hogy a munkakörülmények, munkakultúra, a szakmai közösség, a szervezeti háttér hatékonysága sokkal inkább elősegíti a produktív kutatómunkát, mint itthon.

Erasmus nem játszik, mert az európai, és az tényleg nem lenne nagy erőlelépés.

Az egyetem kiválasztásánál pedig szépen nézd meg a top USA listát (Stanford, Berkely, MIT, Harvard, Yale, Princeton, Columbia, John Hopkins stb.)és sorba adhatod be a pályázataidat.

2019. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

mi az a john hopkins :D :D


menny inkab oxfordba meg cambridgebe azok az igazi oró jo hejek :)

2019. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Baluba ***** válasza:
Amiben mindenképpen jobb külföld, az a pénzügyi helyzet (bár itthon is jól meg lehet élni, aki élelmes az ösztöndíjjakkal), illetve a kutatás melletti kötelező elfoglaltságok.
2019. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mér lettem lepontozva??


Az a cambrige meg a oxford azok nagyon menő helyek a tankönyvek is onnan vannak

2019. jún. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!