Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek érdemes önbizalomh...

Szerintetek érdemes önbizalomhiányosan Erasmusra menni?

Figyelt kérdés
Németországba szeretnék kimenni, lenne is rá lehetőségem, viszont nem vagyok biztos magamban, hogy menne-e ez nekem. Szerintetek egy ilyen úton "talpraesettebb" lesz az ember, vagy így ne is induljak neki és inkább várjak még egy-két évet?

2019. jún. 25. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerinte az olyan szituációkban, amikor magára van utalva az ember, az jó hatással van a személyiségfejlődésére ilyen téren. Ha a nyelvet jól beszéled, én javaslom, hogy élj ezzel a lehetőséggel. Tuti, hogy nagy élmény lesz és jobban meg fogod ismerni önmagad is.
2019. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes. Ha van kérdésed Németországgal kapcsolatban, kérdezz tőlem akár privátban, segítek.
2019. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj, ki ne hagyd!!! A fiam első nyelve a német volt, gimiben kb nulla angoltudással zavartam ki Angliába, nagyon nem akart menni. 20%os felmérő tesztet írt... Két hónap múlva Cambridge középfokkal jött haza, tele élményekkel és olyan önbizalommennyiséggel, hogy csoda, hogy felfért a gépre hazafele... Én anno nem mentem mert nem mertem, azóta is bánom. Szóval menj menj menj!!! :) Nagyon sok sikert kívánok!
2019. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2019. jún. 27. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen menj. Menj, csinálj dolgokat, láss világot, pont az ilyen dolgok fognak kiszakítani a világodból, komfortzónádból, és ezekkel fogod jobban megismerni önmagadat, ezáltal változni is. Én nagyon sokat változtam, mióta utazom.

Ha az életben mindig arra fogsz várni, hogy "majd ha készen állok rá..", akkor sosem fogsz semmibe belevágni. Elkeserítelek, nagyon sokszor az ember azt érzi, nincs kész sokmindenre. Ne várj arra, hogy készen legyél...és ne csak ebben :)

2019. jún. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!