Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyek a legelitebb, legnevese...

Melyek a legelitebb, legnevesebb külföldi egyetemek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak rangsorok, de arra vagyok kiváncsi, hogy az emberek fejében milyen kép él, melyik egyetemet tartják a legnívósabbnak.

(Akár tudományterületenként is lebontva, mert biztos van olyan egyetem, ahol a humán tárgyak a jók, és van olyan, ami reálban erősebb)



2019. júl. 3. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Cambridge, Oxford, Harvard, MIT, Yale
2019. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
38%
Az elöbbieket kiegeszitve: St. Andrews.
2019. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Előbbiek, plusz Stanford Uni.
2019. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Műszaki/Természettudományos területen a zürichi ETH-t szokták még előkelő helyekre sorolni (MIT, Cambridge, Oxford mellett)
2019. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Stanford, Berkeley, Sorbonne, King’s College London a felsoroltakkal egyetemben. :)))
2019. júl. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Még egy pár eléggé jó brit egyetem: Imperial, UCL, Bath, Durham, Glasgow.

Amerikaiak közül Columbia, Princeton, UCLA, Johns Hopkins.

2019. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval kb csak angol és amerikai egyetemek vannak e listában? Sorbonne-t írta valaki, vajon annak is mindenhol jó híre van?
2019. júl. 8. 22:21
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nagy altalanossagban megtalalod.

2019. júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem orvosi esetén rögtön a Harvard jut az eszembe, illetve a Johns Hopkins.

(Közbe megnéztem és előbbi a leggazdagabb egyetem a földön, utóbbi pedig a legnagyobb kutatási alappal rendelkező)

Biológia és állatorvosi szaknál így magamtól az Edinburghi Egyetem jutna eszembe, többek között ott tanult Darwin.

(közben megnéztem, ezekből tényleg benne van a legjobb 10-ben)


Fizikából tudom, hogy az ETH Zurich a #1.

Ez közismert...


Műszaki képzésekről az MIT jut eszembe, de érdekes mert ahogy nézegettem a rangsorokat, az orvosi részlege is nagyon kienelkedő...


Még ami nem amcsi, de tudom hogy elit egyetemnek számít, persze az Oxford, Cambridge, UCL-en kívűl, az például a NUS, meg a Tokiói Egyetem...

2019. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De egyébként igen, nagyon kevés nem angol, vagy amerikai egyetem szokott szereplni a listákon.


Ennek oka szerintem leginkább a pénz lehet. A top 50 leggazdagabb egyetem között nincs még csak angol sem.

47 amerikai van és 3 kanadai.

2019. júl. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!