Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi tanulás, nyelvi...

Külföldi tanulás, nyelvi nehézség?

Figyelt kérdés

9Szóval nagyon szeretnék az Uk-ban tanulni és a nyelvtudásom elég jó, próba IELTS vizsgafeladatokat csináltam már és azok közel hibátlanok szoktak lenni (a szakra, ahova jelentkeznék 7.5 pont szükséges), az egyetlen problémám a beszéddel van. Ez is megy, de sajnos nem azon a szinten, ami szerintem nem elég kielégítő szinten. És fogalmam sincs, hogy ez hogy gyakorolhatnám, vagyis nyílván beszéddel, de hát elég nehéz beszélgetőpartnert találni, szóval javarészt csak irogatok magamnak, meg megpróbálok angolul gondolkodni meg ilyesmi.


Arra lennék kíváncsi, hogy akik kint tanultok, ti hogy álltatok az angollal, mielőtt kimentetek volna? Nekem van egy olyan gyanúm, hogy miután elkezdeném a kurzust, belerázódnék jobban a nyelvbe (azaz pl. nem kellene keresnem a szavakat és választékosabban fogalmaznék, ami most is megy, csak picit sok időbe telik).



2019. júl. 23. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyan csak Erasmuson keresztül tanultam külföldön, akkor sem UK-ben, hanem más angol nyelvű országban, de az én beszédemet jelentősen befolyásolták az angol nyelvű videók, filmek és sorozatok nézése. Rengeteg kifejezést tanultam meg belőlük akaratlanul, amelyeket a beszédben gyakran használok, illetve addig általam nem nagyon használt nyelvtani szerkezeteket sajátítottam el.
2019. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is rengeteg videót/filmet nézek, könyvet olvasok angolul, szóval az input megvan, az outputtal van baj.
2019. júl. 23. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimész, a jelenlegi passzív szókincsed a kinti interakciók során néhány hónap alatt részlegesen aktívra vált majd, 2-3 év után kiválóan beszélsz majd. Az Egyesült Királyságban az egyetemeken rengeteg az angolt nem tökéletesen beszélő külföldi hallgató, ehhez az oktatók is hozzá vannak szokva, nem fogsz kilógni a sorból. Egyébként pedig mivel minden számonkérés írásban történik, egyáltalán nem lesz gond, hogyha nem tudod szóban jól kifejezni magad. Ami fontos az inkább az, hogy nagy sebességgel tudj olvasni és írni. Hallás után az előadások lényegét az órákon értelmesen kijegyzetelni nem lesz könnyű, az első félév emiatt lesz nagy kihívás, nem a beszédkészséged miatt. De ebbe is bele lehet jönni. Az egyetemeket a hallgatók általában nem nyelvi nehézségek miatt hagyják el. Az persze igaz, hogy ha egy tárgyból kiadnak mondjuk 3 könyvet és 10 cikket kötelező elolvasásra, akkor az Neked másfélszer-kétszer annyi idődbe fog telni, mint egy született angolnak, s hasonlóan szerintem másfélszeres időt kell alapul venned a beadandó munkák elkészítésével is; így a szabadidőre jóval kevesebb jut majd, mint az angol anyanyelvűeknek. Én odakint (amikor nem órákon voltam) szinte minden nap reggeltől estig az egyetemi könyvtárban ültem a laptopom és könyvek társaságában, mert egyszerűen nem lehetett másképp teljesíteni a követelményeket. Erre a kemény munkára kell felkészülnöd. Viszont látni fogod, hogy milyen sokat fejlődsz szakmailag - a brit egyetemek többsége kiváló hely a tanulni vágyóknak, igazi szellemi kaland, tudásműhely, nem haszontalan dolgok bemagolásáról szól, mint itthon oly gyakran.
2019. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nagy hirtelen ezt találtam: [link] De tudtommal elég sok felület van, amit kifejezetten nyelvgyakorlásra használnak, érdemes lenne keresgélned ilyen irányban. Illetve Szalai Gabi honlapját tudom ajánlani. Nem anynira angolt tanít inkább a tanulásmódszertanban segít. Hajóll emékszem egy régebbi posztjában összeszedett lehetőségeket, ahol a beszédet lehet gyakorolni.
2019. júl. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok.

Megtaláltam: [link] Igaz már kétéves a poszt, de remélem találsz a tippek között használhatót.

2019. júl. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Beszélgess magaddal angolul. Folyton.

Beszélgess egy baráttal angolul. Folyton.


Én még a macskámmal is angolul beszélek.

A többiben nem tudok segíteni. :(


Elég ha beszélsz, lényegtelen, hogy kivel.

Amikor beszélek, megpróbálom lefordítani angolra a fejemben. Ezt bármikor, bárhol tudod gyakorolni.


Én és pár barátom csak 4-esek vagyunk angolból, de bárkivel letudnák állni beszélgetni angolul. A fejbeli tudás kevésbé fontos szerintem, mert még egy embert sem hallottam úgy beszélni, mint ahogyan tanulom. Se sorozat, se film, se könyv, se amerikai barát(bár ez más tészta). Pedig mi a brit angolt tanulnánk, de egy brit youtube videósom sem úgy beszél.

2019. júl. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Végül megoldódott a nyelvi problémád? Hogyan sikerült?

Mennyi idő kellett neki? Hogy tudtad az elején venni az akadályokat, a problémával amit leírtál?


Mert oké, hogy majd kint fejlődik az angolod, de az első naptól kell teljesíteni.


Egyébként melyik városba mentél?

2020. szept. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!