Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges-e, hogy egy zenében...

Lehetséges-e, hogy egy zenében járatlan ember egy év alatt olyan módon sajátítsa el a zongorázást, illetve a zeneelméletet, hogy felvegyék a Liszt Ferenc egyetemre?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 16:11
 1/5 anonim válasza:

Őszinte leszek, bocsi.

Nem valószínű. Nem akarlak elkeseríteni, de engem fél év tanulás után engedtek "Boci boci tarkázni". Három évet tanultam, de kb. a kottaolvasásnál tartottunk. Sztem felejtsd el, kivéve ha akkora tehetség vagy, mint Mozart...

2010. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van tehetséged, persze. De tényleg különleges adottság kell hozzá. Sok embert többéves gyakorlattal a háta mögött elutasítanak a felvételin.
2010. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges.

Mivel zenében járatlan vagy, valószínűleg az intonációd is rossz, 88 billentyűt kéne úgy használnod hogy a hangokat sem ismered, még ha a szolfézs elméleti részét tudnád is, akkor is esélytelen hogy a hangzatfelismerés, dallamírás, kézre-diktálás menjen.


Utolsó: az ujjaknak be kell állni a zongorára, az izmoknak meg kell erősödni, ez egy év alatt bőven esélytelen ínhüvely-gyulladás nélkül.

2010. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na mi lett a terveddel??:)
2011. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem nagyon valószínű, hogy lehetetlen. Gondolj csak bele: egy év alatt kell megtanulj: Bach menüetteket, preludiumokat, kétszólamú/ háromszólamú invenciókat, majd Wohltemperierstes kalviert, Czerny etüdöt, Liszt kis etüdöt, majd Chopin etüdöt, végül Transzcendenst, ha azt akarod, hogy felvegyenek. Előadási darabra képtelenség egy év alatt felkészüli, hogy pl egy Liszt Mefisztó keringőt vigyél. 20. század: az már kissebb munka, mint ezek. Ja igen, plusz egy Beethoven szonáta, amit megelőz némi Mozart szonáta, Haydn szonáta, és valami kissebb szonatinák. Ehhez minimum 5-6 év kéne, hogy tökéletesen felkészülj. Plusz még el kéne sajátísd a kéz ellazitás (ami nekem igazán még 3 év után sem sikerült), pedál használatot (mert azt is tanulni kell) Nomeg, ott a zeneelmélet/szolfézs. 1 év? Képtelenség.
2011. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!