Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-tól a korábbi diplomát...

2020-tól a korábbi diplomát ugyanúgy beszámítják pontban a felvételinél, mint eddig?

Figyelt kérdés

Az tiszta sor, hogy aki jövőre érettségizik, vagy régebben érettségizett és nincs még diplomája, ott már kell a felvételihez egy nyelvvizsga és emelt érettségi.


De akinek van már egy diplomája, neki a diploma ugyanúgy kiváltja az érettségit?

Mert erről konkréten leírást sehol nem találtam.



2019. júl. 24. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez marad. Mivel a diploma feltétele a nyelvvizsga, így az a része is ki van pipálva.
2019. júl. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vodafonelive ***** válasza:
100%-ig biztos vagyok benne, hogy lesz erre lehetőség csak maximum az intézmények 95%-nál lehet élni ezzel a lehetőséggel, mert már most is vannak olyan helyek ahova nem fogadják el(pl Corvinus) a diplomát pontnak.
2019. júl. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: Ez oké, de ha én még akkor szereztem diplomát, amikor elég volt hozzá egy alapfokú nyelvvizsga?

Szerinted akkor is kiváltja?

2019. júl. 24. 11:53
 4/9 A kérdező kommentje:

2: Corvinuson tudom, hogy most sem figadják el, de ok mindenben különcködnek.

De ahogy írod, 99% elfogadja.

Gazdasági szak lenne amúgy, remelem most a potfelvetein meghirdetik a helyet és akkor nem téma, de ha esetleg mégsem, akkor marad 2020

😁

2019. júl. 24. 11:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel a diploma feltétele a nyelvvizsga, így az a része is ki van pipálva."


Bár igy lenne!

2019. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat én most igy jelentkezem és nekünk beszámítják, pedig nincs emelt szintű erettsegim. Pl mernokire mernoki diplomat altalaban beszamitjak, de lehet egy BME-re mar nem. Intézményfuggo, erdeklodj a tanulmanyi osztályon. 400-380-360-340 pontot kapsz ra osztályzat szerint + tobbletpontok.
2019. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsgára írtam, hogy bárcsak... Jó lenne, ha a diploma megléte elég lenne egy újabb diploma kiadásához anélkül, hogy a nylevtudást igazolni kellene.


Van egy mérnöki diplomám, de régről, akkoriban elég volt az alapfokú nyelvvizsga.

2019. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6: A mostani az világos, a kérdés 2020-tól vonatkozik.
2019. júl. 24. 18:08
 9/9 A kérdező kommentje:
7: A kérdés nem az újabb diploma kiadására vonatkozik, hanem a felvételire. Tehát, hogy régi diploma kiváltja-e pontban az érettségit jövőre is, ugyanúgy mint idén?
2019. júl. 24. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!