Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén felvételiztem a BME...

Idén felvételiztem a BME mérnök informatikus szakra 400 ponttal, idén a ponthatár 402 lett. Van e átjárás a 2 szak között és hogyha van akkor hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
#BME #üzemmérnök-informatikus #mérnökinformatikus

2019. júl. 24. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Átjárás nincs, két megoldás lehetséges:

- mivel idén elég magasak lettek az érettségi pontszámok, valószínűleg ez dobta meg a felvételi pontszámot is (tavaly 395 volt). Jövőre lehetséges újrafelvételizni, addig pedig minden mérnökinformatikus tárgyat fel lehet venni szabadon választható tárgyként.

- az üzemmérnök informatikus szak elvégzése után egy 2 féléves képzéssel megszerezhető a mérnökinformatikus BSc diploma - erről gyakorlati tapasztalat még nem született, hiszen egy évfolyam sem tart még itt.

2019. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne bánd, ha nem vettek fel az mi-re. próbáld meg az üzemmérnököt, vagy az OE-n vagy a PE-n az MI-t.
2019. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"az üzemmérnök informatikus szak elvégzése után egy 2 féléves képzéssel megszerezhető a mérnökinformatikus BSc diploma"

Ez nem úgy van, hogy 2 félév után átmehet Bsc-re? A tárgyak jelentős részét átszámítva elfogadják, és csinálhatja onnantól a Bsc-s tárgyakat.

Vagy lehet, hogy így értetted, csak én értettem félre.

2019. júl. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az elmúlt napokban kicsit utána jártam a témának és az egyetem egyik magas fokú vezetője tájékoztatott,hogy keresztfélévben is van lehetőség átkerülnöm mérnökinfóra feltéve ha eleget teszek a feltételeknek.
2019. júl. 27. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban van lehetőség átkerülni akár az első félév után, de nagyon nem lesz egyszerű menet.


Ha megnézed a kreditbefogadási szabályzatot ( [link] és az MI előtanulmányi rendet ( [link] akkor láthatod, hogy a Bevezetés a számításelméletbe 1, illetve Fizika 1i tárgyak neked kimaradnak, és ennek következtében a BSz2-t és a Fizika 2-t sem veheted fel a 2. félévben. Ha a BSz1-et és a Fizika 1-et felveszed a 3. félévben, akkor ezeket a tárgyakat csak a 4. félévben teljesítheted, és így az Adatbázisok is csúszik az 5. félévre.


Ha mindent sikerül elsőre, csúszások nélkül teljesíteni (amit őszintén kívánok neked), akkor is nagyon durva féléveid lesznek, ráadásul a BSz és az Adatbázisok elég kemény tárgyak, sokaknak okoznak nehézséget. Könnyen lehet a vége akár 1 év csúszás is.


Megteheted azt is, hogy a BProf-os tárgyak mellett (esetleg helyett) felveszed a Fizika 1i-t és a BSz1-et szabadon választható tárgyként (ha van szabad hely), és elismerteted őket, de akkor az első félévben fogsz extrán vért izzadni. Ha esetleg nem sikerülne minden BProf-os tárgyad, akkor pedig kb. két szék között a padlóra esel.


Ha ezt összehasonlítod azzal, hogy a BProf 6 félév, utána pedig 2 félév a "különbözeti", akkor szerintem jobban jársz ez utóbbival. A döntés persze a tiéd, neked kell meghoznod, de a mérlegelésnél vedd figyelembe, mennyi kockázatot és extra erőfeszítést vállalsz magadra (T.G. erről időnként hajlamos megfeledkezni...)!

2019. júl. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha ezt összehasonlítod azzal, hogy a BProf 6 félév, utána pedig 2 félév a "különbözeti", akkor szerintem jobban jársz ez utóbbival."

Papír szerint lehet, de a tudás nem ugyanaz.

A mostani Bprof követelményeit még lejjebb kell tornázni, mivel majdnem mindenkit megbuktattak. Ha a már enyhített követelményektől még enyhébbek lesznek, akkor a kapott tudás nem fog sokat jelenteni.

Most nyilván kérdéses, hogy ki miért megy a BME-re, azért mert szeretné a szakmát magas szinten tanulni és később űzni, vagy csak mert a BME-s diploma jól néz ki.

2019. júl. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!