Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik nyelvvel...

Szerintetek melyik nyelvvel járnék jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kiskori álmom, hogy tolmács és/vagy fordító legyek. Szeptembertől megkezdem a tanulmányaimat az ELTE keleti nyelvek és kultúrák koreai szakán, azonban emellé egy nyelvi minort vennék fel. (A későbbiekben majd fordító és tolmács mesterképzésre mennék.) Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik nyelvet választva járnék a legjobban?

1., Német (Tanultam 7 évet, azonban nem a kedvencem. :/)

2., Angol (Folyékonyan beszélem, viszont angolul meg már mindenki beszél valamilyen szinten.)

3., Orosz (Különösebben nem áll közel hozzám, bár suliban tanultam 2 évig.)

4., Francia (Semmilyen előzetes tudásom nincs, sajnos.)

5., Spanyol (Spanyolul sem beszélek egyáltalán, viszont ez érdekel a legjobban. Nem tudom, mennyire keresett nyelv tolmácsok körében.)

Másik ázsiai nyelvet nem szeretnék minornak felvenni, azt mondják, hogy sok lenne a koreaival párhuzamosan. A válaszolóknak köszönöm! :)



2019. júl. 25. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Die deutsche Sprache würde eine gute Wählung sein
2019. júl. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha az angolt már beszéled rendesen, akkor semmiképp ne azt. A németet csak ha ott akarsz dolgozni. Spanyolt szintén csak akkor, ha oda költöznél vagy Dél-Amerikába.

Szerintem a legtöbb haszna a franciának vagy az orosznak van jelenleg a világban az angol után.

2019. júl. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Azt válaszd ami érdekel, hogy hasznos-e az majd később derül ki.
2019. júl. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy melyik hasznos, gyorsan változik, a következő 40évet nem keget megjósolni. Az arab is feljövőben van. Az angol mellett érv lehet, hogy sokan beszélik, de jól csak kevesen. A fra cia kevésbé népszerű, így egy idő után kevés lesz belőle. A spsnyol eléggé divatos manapság, de a koreaival mindenképpen jól jársz. Az is fontos, mrlyik áll hozzád közel, mi tetdzik benne neked. Még van idő, elkezdhetsz egy tanfolyamot a nyáron, hogy kipróbáld.
2019. júl. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Német az angol után a leghasznosabb,legalábbis Európában

Német 3 országban is hivatalos nyelv.

Na most.Jó ha tudsz nemetül,viszont mivel hasznos,többen is beszélik,pláne fordítók/tolmácsok.Ezért valami ritkább,ez ált.nehezebb nyelvet kéne valaaztani,hogy úgymond kitűnj a tömegből.


Szóval francia,spanyol(ez a nyelvtudás a dél-amerikai területen kincset ér,tapasztalatból mondom,ott nem sokan tudnak angolul)

Orosz is jó,bár nehéz,de szerintem egy jó pont,ha egy tolmács tud oroszul.

Azt kezdd el,amelyik a legjobban felkeltette az érdeklődésed,utána majd jöhetnek sorjaban;)

2019. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,a franciát nem véleményeztem.Egy szép nyel,angol után viszonylag könnyű megtanulni,beszélik Franciaorszagban,illetve Usa északi részén,valamint Kanada egyes részein,bár az angol már ott is veszi at a francia helyét.Nem a leghasznosabb nyelv,de szerintem megéri megtanulni,főleg tolmácsoknak:)
2019. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos tanácsot adni nem tudok, de azt vedd figyelembe, hogy bizonyos minorokra előzetes tudás kell, franciára és spanyolra szerintem elvárás, hogy tudj valamennyire, nem nulláról kezdik.
2019. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenkinek megy a zöld kéz, sokat segítettetek! :)

Igen, sokan mondták, hogy azt válasszam, amit szívesen tanulnék. Sajnos ezzel az a gond, hogy rengeteg értelmetlen dolgot is tanulnék szívesen, így gondoltam megkérdezem, hogy ti hogyan gondoljátok. Azthiszem az utolsó írta, hogy az előzetes tudásra figyeljek. Ennek is utánaolvastam, de köszönöm szépen, hogy felhívtad rá a figyelmem!!! Mindenképp okosan kell döntenem, meg kell válogatnom, hogy mit vegyek fel első évben ahhoz, hogy később felvehessek egy adott minort. A németet azért gondoltam elsősorban, mivel már beszélem. Ezen kívül a spanyol felé húz nagyon a szívem, de még körbekérdezek helyeken. Mégegyszer köszönöm mindenkinek, aki eddig írt! :)

2019. júl. 25. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!