Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak nehezebb Óbudai...

Melyik szak nehezebb Óbudai egyetem mérnökinformatikus vagy BCE gazadaság, és pénzügy matematikai elemzés?

Figyelt kérdés

2019. júl. 25. 02:52
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
A mérnökinfo tömegképzés, a gazdaság- és pénzügy matematikai elemzés elitképzés. Szerinted?
2019. júl. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
BCE GPM
2019. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

"A mérnökinfo tömegképzés, a gazdaság- és pénzügy matematikai elemzés elitképzés."

Érdekesnek és üde színfoltnak tartom ezt a szakot a sok büfé gazdasági szak között, de ne mondjuk már, hogy nehezebb, mint a mérnökinfó. Más típusú. De nem nehezebb nála.

A mérnökinfó nem tömegképzés, mert nem termel a piac igényeinek megfelelő mennyiségű szakembert. Lehet, hogy sok embert felvesznek, de kb. a fele nem végzi el soha.

2019. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Mind2 egyetemre jártam. ÓE mérnökinfó könnyű és hasznavehetetlen tananyag, viszont nehéz elvégezni. Corvinus brutál nehéz tananyag, jól tanítva és könnyű elvégezni. Példaként felhozom az Oxfordot. 1.3% a drop out rate, brutál nehéz az anyag, viszont mivel nagyon jó tanárok tanítják, a diákok elvégzik. Britanniában talán neki a legkevesebb ez a rátája. Nem hiába akar mindenki Corvinusra bekerülni. Külföldi egyetemen is tanultam, USA egyetemek kurzusait végeztem, sok hasonlóság van a BCE és az ő tananyagaikban. Néhány tanár BCE-n MIT-n, Stanfordon, Harvardon tanultak.


Példaként felhoznám a programozás órákat, hiszen OE mérnökinfóról kb. mindenki programozó lesz. OE prog 1-en papíron írsz for ciklusokat, vizsgán be kell magolnod kb. 100 algoritmust. Prog 2-en ha jól tudom elkezdik az objektum orientált programozást. Prog 3-ban már grafikai alkalmazásokat használnak.

Corvinus prog 1, grafikai alkalmazás, rakj össze vizsgán egy spéci grafikus programot a specifikációk alapján. Prog 2: felhőből (Azure) szedd ki az adatokat, töltsd fel, így úgy frissítsd, spéci grafikus program újra.


Őszintén, melyik a piacképesebb tudás programozás szempontjából?

2019. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért buknak ki kevesen az Oxford-ról mert ha nem üti meg az IQ-d a 135-140-et akkor kb. esélyed sincs bejutni, az itthoni egyetemeken meg nagyjából mindenkit felvesznek a műszaki képzésekre.
2019. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, ez az attribútum is befolyásolja az eredményt.
2019. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem az ÓE képzése alapján kellene megítélni a szakot szerintem, a BME-n pl. nem így tanítanak programozni. Soha nem kellett algoritmusokat magolnom, házik is vannak, ami lehet grafikus vagy nem, te választhatsz.
2019. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

“Soha nem kellett algoritmusokat magolnom”


Ezt előnyként mondod, vagy hátrányként?

2019. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, félreértés ne essék, én fő kérdésre válaszoltam, nem arra a beszélgetésre, amit ti elindítottatok. Csak OE mérnökinfó és BCE közti különbségre érthetőek az általam leírtak.


BME-re nem jártam, ott persze lehet 5 csillagos a mérnökinfó oktatás és egyebek is. Anno bántam, hogy nem oda mentem, miután volt szerencsém bepillantást nyerni az ottani oktatásba egy nagyon kicsit.


Az, hogy nem kell algoritmust magolnia, az előny. Gondolj bele, hogy rengeteg sorba rendező, maximum kiválasztó meg stb. algoritmust kell fejből megtanulni, majd a vizsgán egy papírra leírni. Soha az életben nem fogod azt használni, ha pedig mégis úgy hozná a sors, ami nem fog megtörténni persze, akkor google-ba beírod és 5 másodperc alatt megvan az egész.

2019. júl. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, hogy úgy magolni! Csak azért kérdeztem vissza, mert az Algoritmusok és adatstruktúrák tárgy kb. a CS egyik fő tárgya, és a felvételi interjúkon a Google-nél stb. ezt tolják. Iszonyú fontos átrágni, megérteni.
2019. júl. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!