Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján jelentkezhetek...

Mi alapján jelentkezhetek másoddiplomára vagy párhuzamos alapképzésre?

Figyelt kérdés
Azt tervezem, hogy az egyetemi alapképzéssel párhuzamosan vagy miután elvégeztem, egy második diplomát is szereznék. De ilyenkor hogy működik a pontszámítás? Pláne ha párhuzamosan szeretném, és még meg sincs az első diplomám. Hiszen az érettségim alapján már felvettek egy helyre, akkor egy másik alapképzésre mivel jelentkezzek?

2019. júl. 26. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Amíg nincs diplomád, addig a korábbi érettségi eredményeiddel mehetsz újra.


Ha van, akkor a diploma eredményével is lehet, ha az adott egyetem számít ez alapján pontokat. Nem mindegyik.

2019. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem diploma alapjan szamitottak a másodikra. 400-380-360-340 pontot kaphatsz ra osztalyzat szerint + tobbletpontok. Érettségivel is mehettem volna,de igy tobb pontom volt és az egyetem elfogadta a jelenlegi diplomam.
2019. júl. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mi alapján kapnék többletpontot? Egyébként az érettségivel hány évig lehet jelentkezni? Csak amíg meg nem kapom a diplomámat, vagy utána is?
2019. júl. 26. 11:17
 4/6 anonim ***** válasza:

19 év után jelentkeztem, és számítottak az éretségiből is pontot meg a diplomával is kalkuláltak. A jobbik lett a megállapított pontszámom.


Az éretségi nem évül el ;) ha az az előnyösebb, akkor 40 év múlve is mehetsz vele egyetemre, ha még mindig hasonló rendszerű jelentkezés lesz.

2019. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*érettségi*
2019. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tobbletpontot kapsz nyelvvizsga alapjan, sporteredmeny stb. Legalábbis most így volt még, jövőre nem tudom hogyan lesz.
2019. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!