Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor a pszichológia jó...

Most akkor a pszichológia jó szak vagy nem?

Figyelt kérdés
Nagyon ellentmondasos itt a megitelese. Valaki azt mondja,hogy kb tanári fizetessel lehet elhelyezkedni valaki meg azt,hogy a jovo "sztarszakmaja" :D
2019. júl. 27. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Az én meglátásom szerint ma már mindenki pszichológusnak akar menni, viszont ennyi emberre a világnak nem lenne szüksége. Szóval, ha szerencséd van akkor jól el tudsz helyezkedni, kimagasló fizetéssel, viszont szerintem ez a ritkább...
2019. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
Mivel én mondtam a sztárszakmát, ezért csak ismételni tudom önmagamat. :)
2019. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit off, de hátha hasznos lesz: minden szak jó, minden foglalkozás jó. A lényeg mindig az, hogy az adott egyén mit tud kihozni az évek alatt felhalmozott tudásából, mennyire tudja eladni magát a munkáltatók, vagy a potenciális ügyfelei számára. Nincs olyan szak(ma) a földön ami maga az aranytojást tojó tyúk. A sikerért tenni kell, ezt sajnos megspórolni nem lehet.

A pszichológia egy viszonylag jolly joker szakma abból a szempontból, hogy sok irányba el lehet indulni vele. Nemcsak a klasszikus tanácsadás része van, választhatja az ember a patológiák kezelésétől(eü dolgozóként pszichiátriákon) kezdve az iskolapszichológián át a szervezetfejlesztésig, és a csúcsvezetőknek nyújtott támogatásig számtalan aspektusát. Viszont ahhoz, hogy elismert legyen benne valaki hosszú évek munkája, sok idő és energia szükséges. Maga a diploma és a végzettség nem garancia semmire. Ha valaki nem való egy pályára és nem hajlandó tenni a sikerért lehet akármilyen csillivilli diplomája, nem fogja sokra vinni az életben. És ez nemcsak a pszichológiára, hanem minden szakmára igaz. Nekem ez a véleményem és tapasztalatom. :)

2019. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!