Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás menedzsment vagy...

Gazdálkodás menedzsment vagy Pénzügy számvitel, nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Mindkettő nagyon érdekel és tetszik, de teljesen elbizonytalanodtam, nem tudok dönteni a kettő közül.


Ezért pro és kontra érveket várnék tőletek.

Ki, melyikre jár/járt, jó döntés volt-e, újra oda menne-e, stb?



2019. júl. 27. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Gazdmenes vagyok, de okj-n elvégeztem a mérlegképes könyvelőit, ami ugye a pénzügy-számviteli alapképzésses egyenértékű.


A pénzügy-számvitel képzésben rengeteg a számvitel, komplexen, és töményen oktatják a számvitelt.

A gazdmen ezzel szemben inkább mindenből ad egy keveset, specializációkat választhatsz, ami majd töményebben adja azokat a tárgyakat, amiket választani fogsz. Én pl pénzügy specialitzációra szeretnék menni, ahol - nevéhez hűen - főként pénzügyes tárgyak vannak

2019. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
E kettő közül simán a pénzügy. Gazdálkodásból túlképzés van, és a gazdmenesek általános érzése, miután megkapták a diplomájukat, hogy igazából nem értenek semmihez. Ez amúgy így azért nem igaz, de a pénzügy nagyobb egzisztenciális és magabiztosságot is ad.
2019. júl. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugye te nem most akarsz sorrendet változtatni ponthatar hirdetes utan mint a legtobb szerencsecsomag? :D En nem vagyok gazdaságis,de unokatesom elvegezte a gazdmen BSc-t és ő azt mondta a mekiben tudott volna elhelyezkedni vele,ezert elment MSc-t csinalni.(azota van mar munkaja) Nyilvan van aki talál munkat egybol, de ő nekem ezt mondta miutan vegzett. Sőt talalkoztam BGE gazdmen hallgatokkal és ők is mondták nekem, hogy nem tudjak mire mennek majd ezzel a szakkal a jovoben. En ha adhatok egy tanácsot akkor olyan szakot valassz amin szűkebb terulettel foglalkoztok, de azt mélyen tanuljatok. Ezzel a mindenbol egy keveset felfogassal gyakorlatilag azt ered el, hogy semmihez sem fogsz rendesen erteni.
2019. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A GM széles, de nem mély tudást ad, míg a PSZ inkább mély, de nem széles tudást. Vagy pénzügy, vagy számvitel specializáción lehet az egyikben elmélyedni, és onnan általában pénzügy vagy számvitel mesterre szoktak továbbmenni. Ezekkel igazi szakközgazdász lesz az ember.

A GM még a sokféle specializációval együtt sem mélyül el egy területben annyira, mint a PSZ. Viszont cserébe szinte minden gazdasági mesterre tudsz róla menni. Az ugye nem titok, hogy az országban a legtöbben erre a szakra jelentkeznek és itt tanulnak, tehát ha itt valami nagyot szeretnél alkotni, akkor egy jól irányzott mesterre kell menni, és/vagy közben saját szakálladra egy egzotikus nyelvet, vagy valami programozási nyelvet stb. elsajátítani. Ellenkező esetben egy leszel a sok közül, akik a Bsc diplomával a kezükben ott állnak, és nem nagyon tudják, mihez kezdjenek.

Ha a pénzügy vagy a számvitel közül az egyikben szeretnél elmélyülni és szívesen is csinálnád, akkor a PSZ-t ajánlom. (Én NG-s vagyok.)

2019. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!