Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Laptopról vagy a jegyzeteimből...

Laptopról vagy a jegyzeteimből tanuljak?

Figyelt kérdés
Mert ugye gépen pl simán ki tudom emelni a fontos szavakat színessel és tagolni is tudom az anyagot, hogy ne legyen annyira egybefüggő felsorolásnál vagy definícióknál. Persze ezt jegyzet írása közben is meg tudom tenni, csak nem viccelek, kb 10-15ször annyi időbe telne ezt mind leírni, és mellette semmi sem bizonyítja azt, hogy jegyzetből jobban megmarad a fejemben az anyag, mintha ugyanezt a fenti módszerrel tanultam volna. Ti hogyan csináljátok?
2019. júl. 27. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én papírra jegyzetelek. Nekem úgy jobban rögzül.
2019. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyomtatott jegyzetekből szoktam tanulni, amiket szövegkiemelővel kiemelek itt-ott (értsd: kb. mindenhol).
2019. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Én ipadről tanulok. Kb úgy, mint ő: [link]
2019. júl. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kézzel írt jegyzet!! Ha leirod az anyagot kezzel mar akkor rögzül az agyadban csak te nem tudsz róla. En gyakorlatilag minden elektronikus tananyagot kiirtam allamvizsgara kezzel és vizsga közben olyan dolgok jutottak eszembe amikrol nem is tudtam,hogy tudom :D Laza 20 perc alatt teleirtam több mint három oldalt. Lényeg,hogy fele annyi idő alatt megtanulod a kézzel írt jegyzetbol és sokkal jobban rögzül. Nem szabad sajnalni rá az idot! Egy igenyes szepen megirt jegyzetbol nagyon egyszerű tanulni.
2019. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én csak akkor tudom megtanulni, ha leírom
2019. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na jó, meggyőztetek! :)
2019. júl. 27. 23:22
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Miről? :)


Az iPad Pro előnyei:

- ugyanúgy tollal írsz, mint a rendes tollal, csak éppen:

– utólag is tudod rendezni a jegyzeteidet!

– be tudsz szúrni új pontokat, grafikát

– például. le tudod fotózni ami a táblán van vagy ki tudsz guglizni egy ábrát, beszúrod és körbe jegyzeteled

– korlátlanul van nálad csíkos kockás stb. papír

– az összes jegyzeted mindig nálad van, több évre visszamenőleg

– a kézzel írt jegyzeteidben is tudsz keresni

- mindig van nálad internet, google, wikipedia, youtube, zene stb. stb.

- mindig van nálad számológép

- sötétben, félhomályban is működik

- kicsi, vékony, könnyű

- mindig van nálad netflix, játék

- mindig nálad van a teljes könyvtárad. És a könyveidben tudsz kiemelni, jegyzetelni, rajzolni, kivágni, oldalakat rendezgetni stb. stb.

- ha elveszted van backup!!

- az összes jegyzeted nálad van telefonon is

- a jegyzeteidet egy mozdulattal át tudod küldeni a barátnődnek

- ... vagy éppen ki tudod nyomtatni ha papírban kell

- iPaden meg tudod írni a beadandóidat

stb. stb.


2019-ben a papír jegyzet már csak a nyűgnek van

2019. júl. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, mennyibe is kerül egy ilyen elképesztően fantasztikus ipad?
2019. júl. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb változata a csak wifis, 32GB-os alap iPad, amely 117 ezer forint, a 128GB-os pedig 149 ezer forint, amely 0% THM-es kamatmentes részletre 20 x 7445.- forint, azaz havonta kb. 7500 forint kevesebb, mint 2 éven keresztül. Kell még hozzá egy 30 ezres Apple Pencil. Cserébe viszont megspóroltad egyből a laptopot is.
2019. júl. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a legtöbb átlag egyetemista ezt így nem nagyon engedheti meg magának, szóval marad a "felesleges nyűg" papír
2019. júl. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!