Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki Menedzser BSc után...

Műszaki Menedzser BSc után Gépészmérnöki MSc levelezőn?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Műszaki Menedzser BSc-n vagyok, első évemet csináltam meg. Világéletemben szerettem volna gépész lenni. Azonban az új szabályozás miatt, miszerint előírt kreditnek ÉS átlagnak is meg kell lennie, elrémített a nehezebb gépész szaktól. Sok tárgyam azonos középsulis ismerőssel, akik gépészen vannak. Nem ritkán sikerült ezeket abszolválnom előttük, és régebbi gépészmérnökök előtt szimpla akarattal, és a leszaromságot mellőzve. Az első évem jól sikerült, bőven z teljesítendő átlag fölött vagyok. Ez nagyrészét az egy év alatt kiépített kapcsolatrendszernek is köszönhető (köszi, skacok). Viszont a vágy ugyanúgy megmaradt. Számolgattam, 24-25 éves leszek, mikot befejezem a MűMen-t, ezután kezdeném el. Nem leszek túlkoros? Kitartásom és szorgalmam ki nem apadhatatlan, nagyon célorientált vagyok, és nagy akarattal vágnék bele a Gépészmérnök MSc-be. Szerintetek van esélyem? Olyat is hallottam, hogy aki nem ugyanazt választja MSc-nek, mint amit BSc-n csinált, annak pár alapozó tárgyat is meg kell csinálnia a nem rokon MSc-hez. Ezekből a tárgyakból sok van? A kérdésen kívül nem írtam, de levelezőn szeretném az MSc-t csinálni, ott nem annyira szívatós? Tudom, ahhoz, hogy releváns tudást kapjon az ember, ahhoz nappalin kéne ezt is, de addigra szeretnék kicsi munkatapasztalatot is szerezni, meg egy normális céghez betokosodni, és nem 27 évesen az első állásom után kajtatni


Nagyon szépen köszönöm, ha valaki bővebben válaszolna!


21, SZE-re járok.



2019. júl. 27. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel akkor sosem késő. Pláne nem egy értékesebb papírra időt szentelni. Nehezebb dolgod lesz mint az alapképzéssel, de azért úgy mész oda, hogy van már rutinod a felső oktatásban, így sztem menni fog.
2019. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: derítsd ki, hogy milyen tárgyakat kellene pótolnod és vedd fel azokat szabadon választhatóként.(tanulmányi osztályon vagy vmi hasonló helyen tudnak segíteni). Ezzel a csellel könnyítessz magadon elég sokat. Ha esetleg a Neptunba nem tudod ezeket majd kiválasztani akkor van ilyen esetekre kérvény is. Beírod, hogy az érdeklődési körödbe nagyon passzol a tárgy meg fontos a jövőbeli terveidhez stb. Így tuti engedélyezik. Ha ügyes vagy a pótlandó tárgyak jó részét összeszeded a Bsc-D alatt.
2019. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég sok mindent kéne pótolnod szerintem, így nem tudom mennyire éri meg. Esetleg beadhatnád pótfelvételin gépészmérnöki BSc-re, valahova tuti felvennének csak az a baj ott csak fizetős van. Szerintem nagyon nehéz lenne az MSc műszaki menedzserként ami gyakorlatilag egy gazdasági szak. Én mérnökin voltam és átszerettem volna menni gépész MSc-re de olyan sok tárgyat kellett volna bepótolnom 2 félév alatt ( ennyi időd van), hogy inkább hagytam és BSc-t kezdek.
2019. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Kerdes az, hogy Gyorben szeretned csinalni az MSc-t? Mert akkor erdemes az ottani mesterkepzesesek kozul megkerdezni, hogy ki az aki mumenedzser bsc-vel vagott neki es mit kellett potolnia pluszba.

Az biztos, hogy bsc-n sokat tanul az ember msc-n meg tanul ujat de nem sokat de meg mindig ertelmesebb dolog.

Es hidd el, jol csinalod. En gepesz bsc-t csinaltam de nem azon msc-re mentem hanem letesitmenymernokire(oda nekem teljes kreditelismeresem volt a szakiranyom miatt) most majusban elvegeztem es megbantam. Maholnap 26 leszek es szeptemberben kezdem a kermark ba-t levelezon. Gepesz msc lett volna kiraly de igazabol az is alapbol nagyon nehez dolog... azt talan egyszer az eletben megcsinalom ha ugy adodik a sors.

2019. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 Megéri belevágni teljesen más alapszakkal? Ha felvesznek az azt jelenti, hogy így is teljesíthető? Félek, hogy nagyon nagy hátrányom lenne a gépészmérnök alapszakos hallgatókhoz képest. Az MSc követelmények teljesíthetőek tanulással, vagy nagyon komoly háttértudást igényel amit alapszakon szereznek meg a hallgatók?
2019. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen alapszak. Hivatalosan szinte minden -mérnök szakról lehet minden -mérnök szakra menni, értsd még egy vegyészmérnök bsc után is lehet villamosmérnök msc-re menni, mert sok a közös tárgy, csak kifejetettenm a villamosmérnöki tárgyakat kell hozzá megcsinálni (ami nem kevés). Utána kell nézni.
2019. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kérdést feltevő.


#3. mindenképpen szeretnék MSc-t csinálni. Igen, elhiszem, hogy nehezebb lesz. Azonban azzal is tisztában vagyok, hogy nem kevés hanyagabb gépész barátom most, BSc alatt tőlem kér olyan tárgyakhoz anyagot, amiket én már 1-2 félévvel ezelőtt simán abszolváltam. És nem, nem amiatt, mert másból sok tanulnivalójuk lenne. Teljesen alap tárgyak, mint pl. matek2, 3, fizika. Úgy érzem, hogy jól haladok, és időben abszolválom ezt. Persze hazudok, ha azt mondom, hogy nem bánom, hogy nem az említett mesterképzést jelöltem meg alapképzésként, de az akkori megkötések (kredit + átlag) eléggé megrémisztett. Semmi gond, időben szeretném befejezni ezt, és amennyi kurázsi van bennem, a pótlandó tárgyakkal együtt a mesterképzést is abszolválom idővel. :) :D

2020. ápr. 24. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!