Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Óbudai Egyetemen mit takar...

Az Óbudai Egyetemen mit takar a biztonságtechnikai mérnök szak?

Figyelt kérdés

Engem elsősorban az IT security érdekel, mobilhálózatok, pl egy 2g-s riasztó biztonsági gondjai a gsm miatt.


Ad ilyesmi dolgokhoz tudást ez a szak ? Amikor megláttam, nagyon megörültem, de szeretnék utánajárni, mert meglepett hogy a gépészkaron van. Lehet ez inkább munkavédelem ? Ahhoz képest elég "költőien" írnak róla a honlapon. Az is fura hogy milyen kevés pont kell hozzá.



2019. júl. 27. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát a legtöbb mérnöki szakhoz kevés pont kell, megnézed a gépészmérnöki is alappontszámos a Bánkin. Annyira nem ajánlom ezt a szakot, van információbiztonság szakirány, de állítólag elég gyerekcipőben jár. Én biztos nem ide jelentkeznék, vannak ennél sokkal jobb szakok!
2019. júl. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A BME VIK-en van egy tanszék, amelyik foglalkozik IT security-vel és bevonja a hallgatókat is ( [link] most éppen valamiért nem elérhető oldal, de később mindenképp nézd meg). Mérnökinfó szakon sajnos csak egy IT biztonság tárgy van az 5. félévben, de hozzájuk előbb is bejárhatsz, ha érdekel a téma, versenyezhetsz is, szabválokat vehetsz fel. Hálózatos tárgyak vannak, szabválok is.

Mindemellett mérnökinfón más oldalát is megismered az informatikának. Nekem tetszik a képzés, korrekt az egyetem. Ha jól tanulsz, kolit is könnyen kapsz, ahol bekerülsz egy olyan szakmai közösségbe, ahol 0-24-ben bütykölhetsz valamit, ha szeretnél (szakkoli is van benne). Csak ajánlani tudom :)

2019. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ide akartam eljutni a Crysys oldaláról:

[link]

Ezt ők csinálják, csak egy előadáson hallottam róla, nem emlékeztem a nevére. Soha nem néztem még meg, de nagyon jó kis platformnak néz ki, szerintem én is körülnézek rajta egy kicsit :D

2019. júl. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én most fogok végezni biztonsagtechnikán, de nem az IT szakirányon. Alapjában vagyonvédelem, tűzvédelem és munkavédelem van, az IT-soknak ezekből talán csak egy kis vagyonvédelem. Én azt hallottam tőlük, hogy elég gyenge az a szakirány.
2020. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!