Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Gazdaság- és pénzügy-...

Corvinus Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés osztatlanról tudna írni valaki bővebben? Most vettek fel.

Figyelt kérdés

Voltam KTK nyílt napon ahol a férfi előadó nem igazán hangsúlyozta hogy állítólag szinte mindenki kipereg vagy vált másik szakra. Ezek szerint ezt elsumákolták?

Ide járók, vagy olyanok akik tényleg tudják hogy milyen írjanak már, kérem. (akár privátban).



2019. júl. 29. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Senki nem pereg ki, és nem vált másik szakra. Végre egy normális közgazdasági szak, ilyennek kellene lennie a többinek is. Tanulj rendesen az elejétől fogva, és menni fog. (Amúgy gratulálok a felvételihez, a gyerekem osztálytársa leszel, már persze ha nem te vagy a gyerekem. :))
2019. júl. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nagyon jó, örülj neki hogy felvettek.

Ha most lennék gimis, tuti erre a szakra mennék.

2019. júl. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Valamiért most nagyon nagy lett az érdeklődés eziránt a szak iránt. Én itt végeztem, csak még nem osztatlan formában.


Igenis nagyon sokan váltottak szakot, vagy csúsztak, majdnem 80an indultunk, és kb 20an végeztük el időben a szakot, és még így is az elmúlt években mi végeztünk legtöbben.


Nehéz, matematikai szak. Az első három félév a legnehezebb, akkor van sok matek, utána több a közgazdaságtan. Nem lehetetlen megcsinálni persze, illetve nálunk azért nagyon jelentős volt a puskázásokkal átment hallgatók aránya. De ha rendesen meg is tanulod a dolgokat, akkor valóban nehéz, sok tétel-bizonyítás van.


Az első félévben 5 kötelező tárgyad lesz, vállalatgazdaságtan, ez bullshit kb, analízis, algebra, ezek még nem nehezek, kéthetente zh van, év végén írásbeli és szóbeli is, a szóbelire kell sokat tanulni, informatika, ez nem nehéz, és mikroökonómia, számomra ez is könnyű volt, de rá kell állnia az agyadnak, sokaknak nem ment.

2019. júl. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

3:

Ez is azt igazolja, hogy nehéz. Tehát értékes.

2019. júl. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam hogy első félév a vízválasztó általában, ott jön rá az évfolyam olyan 10-15%-a hogy ez túl nehéz neki.

Ezzel összhangban a bukások túlnyomó része az első féléves tárgyaknál van (Algebra I., Mikroökonómia I.), akik ezeken átmennek, azoknak jó eséllyel később sem lesz komolyabb problémájuk - ez nem azt jelenti, hogy később nincsenek nagyon nehéz tárgyak (sőt :D), de valahogy "hozzászokik" az ember ahogy én láttam.

A tanárok egyébként nem arra mennek rá hogy buktassanak, nagy részük nagyon jófej és segítőkész.


Szerintem minden nehézsége ellenére teljesíthető a szak annak aki azért jött ide hogy tanuljon, rendesen kell már az első héttől kezdve tanulni és nem lesz probléma.

2019. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!