Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kisebb egyetemen levelezőn el...

Kisebb egyetemen levelezőn el lehet végezni gazdasági szakot, ha nem voltam jó matekból?

Figyelt kérdés
Angol tanár vagyok és váltani szeretnék a fizetés miatt...de minden jól fizető álláshoz gazdasági (vagy informatikai) végzettség kell, amiből én sosem voltam igazán jó. Általánostól gimi végéig külön tanárhoz jártam, hogy kiizzadjak egy hármast... ilyen képességekkel el lehet végezni kisebb egyetemen és levelezőn egy gazdasági alapszakot, vagy esélytelen?

2019. júl. 29. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
A gazdasági szakokon elvileg elég komoly a matek, de mivel az oktatók tudják, hogy a hallgatók legalább felének csak úgy-ahogy megyeget, a követelmények úgy vannak kialakítva, hogy kevésbé matekos aggyal, pusztán előre megadott eljárási mintákat követve is át lehet menni a vizsgákon. A középiskolai matek jó esetben a gondolkodtatásra, fejtörésre épül, míg a gazdasági szakokon sémakövetéses módszerrel is el lehet érni a kettest. Ahhoz pedig nem kell sokkal több egy átlagos intelligenciánál.
2019. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért az elég durva, hogy nem tudod helyesen leírni, hogy angoltanár.
2019. júl. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!