Tánc OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy komoly kérdéssel fordulnék hozzátok. A trollok és az okoskodók kíméljenek engem köszi, nem azért vagyok itt.

Szóval, 19 éves vagyok, idén fogok érettségizni, és ugye hova tovább? Teszem fel magamnak a kérdést.

19 éves fejjel egyszer csak belém tört a felismerés, hogy én táncolni szeretnék. Az már biztos, hogy OKJ-s képzésre megyek, az első pedig nagy valószínűséggel Mozgókép- és animációkészítés lesz.

19 éves vagyok, sosem táncoltam még, soha nem jártam táncra, és hát... Nem vagyok vékony. Nem kövér vagyok, csak molett.

Nézegettem a tánc egyetemet természetesen, ábrándozó tekintetekkel, de a táncegyetemhez nem elég, hogy tudni kell táncolni, de még a karcsú testalkat is kitétel. (Ami mellesleg szerintem felháborító, de ez most lényegtelen.)

Szóval nézegettem az OKJ-s képzéseket, és megakadt a tekintetem a táncoktatáson.

Az lenne a kérdésem, hogyha bárki járt volna ilyenre, oda olyan emberek mennek akik vékonyak, és már tudnak táncolni? Vagy nem csak vékonyak, viszont táncosok?

Hova mehetne egy 19 éves lány aki még életében nem táncolt sehol, de nagyon szeret táncolni?

Kimerem jelenteni, hogy a tánc az életem része, pedig csak a szobámban lévő 4 fal tudja, hogyan táncolok.


Az őszinte, és normális válaszokat előre köszönöm. (:

Szép napot!


19/L



2019. júl. 29. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez összetett kérdés.

(1) Vannak molett táncosok, ezen lendüljünk is túl. Ha hivatásszerűen űzöd, edzel, úgyis formálódsz.

(2) Ha 19 évesen, gyakorlat és tapasztalat nélkül választod a táncot hivatásként, az probléma. Nem áthidalhatatlan, de eléggé megnehezíted saját dolgod. Ilyen korra már tapasztalt táncosnak kellene lenned. Nem baj, mert ebben a korban gyorsan lehet tanulni, de több év, mire az alapok rutinná válnak. Sürgősen be kellene iratkoznod tánc tanfolyamra, bármilyenre, minél több félére, minél intenzívebbre.

(3) Az OKJ tánc tanfolyam (táncsport oktatói/táncsport edzői) nem tanít meg táncolni. Java részben elméletről szól, a gyakorlati részben a többnyire már elsajátított tíztánc (5 latin + 5 standard versenytánc) alapfokú lépéssorainak az oktatását, levezetését veszitek át. Még egyszer: alapfokú. Ezzel a tudással fellépni, versenyezni még nem nagyon fogsz tudni.

(4) Bárhogy is, az OKJ-s képzésről gyorsan döntened kellene, mert éppen most jött ki a hír, hogy az OKJ-s rendszert megszüntetik, alapvetően átalakítják. Arról pedig még nem tudni, az új rendszer milyen lesz.

2019. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tánciskolába kéne menned. Sosem késő elkezdeni, én is gondolkoztam rajta, hogy jó lenne, csak nem tudtam magam még rávenni. Hasonló adottságaim vannak mint neked, csak fiú vagyok.
2019. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!