Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz gépészmérnökit...

Mennyire nehéz gépészmérnökit elvégezni levelezőn, munka mellett főállásban?

Figyelt kérdés

Gépgyártástechnológiai technikus vagyok, 2 éve dolgozom, és rájöttem, hogy ha akarok valaki lenni, akkor tovább kell tanulnom. Mennyire nehéz letenni a gépészmérnöki diplomát, így, hogy az alapok már meg vannak? Nézegettem, hogy 7 félév. A neten sok legenda kering, hogy egyetemem eszméletlenül sokat kell tanulni. Ez mennyire igaz? A gépgyártástechnológiai technikus az 2 éves technikum, ott sem kellett azért éjjel-nappal tanulni, kellett, de azért nem volt vészes.

7 fél éven keresztül mi a fenét lehet tanulni? Van fogalmam a gépiparról, ha igazak pletykák, hogy rengeteget kell tanulni, hogy napi 3-4 óra alvással be kell érni, akkor óriási tudás birtokában lehet az, aki ezt 7 féléven keresztül csinálja. Ha ennyire intenzív, mint ahogyan azt sok helyről hallom/olvasom, akkor ehhez 3-4 félév elegendő lenne.

Vagy akkor nem igazak a pletykák, és lehet nyugottan 7-8 órát aludni egy nap és nem kell megszakadni a tanulásban. (És olvastam/hallottam mindezt úgy, hogy ezek nappali tagozatra értendőek, a levelezőről nem mertem olvasni)

Akkor mennyire nehéz letenni egy gépészmérnöki diplomát főállás mellett, levelezőn? Annak örülnék a leginkább, ha valakinek személyes tapasztalata lenne, az még jobb lenne, ha úgy hogy előtte a gépgyártástechnológiai technikust letette.

De persze bárki válaszát szívesen várom, aki diplomázott már le levelezőn főállás melett, akár úgy, hogy volt már fogalma a dologról, akár úgy, hogy nem.



2019. júl. 29. 18:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehez lesz. A gépgyártás technológiai része biztos könnyebben fog menni,mint azoknak akik siman gimnaziumbol mennek,de ettol függetlenul a matekkal /mechanikaval/ fizikaval valoszinuleg te is meg fogsz szenvedni. Nem adjak ingyen ezt a diplomat :D
2019. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, de teljesíthető. Vannak szórótárgyak, amiknek semmi közük a szakmához!

Általában csak zh és vizsgaidőszakban alaszok csak 4-5 órát, illetve a hétvégéimnek annyi. De azon kívül esténként max 2-3 órát tanulok.

2019. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Még annyi,hogy munka mellett nagyon kemeny lesz. En tudom magamrol,hogy fel8-4ig ha dolgozok utana gyakorlatilag hasznalhatatlan vagyok,tanulni nekem eselytelen. Hetvegen meg ugye ott lesz a tanitas...azert ez idovel megviseli az embert. En is gondolkoztam levelezon,de szerencserw szuleimnek köszönhetően mehettem nappalira,igy a tanulmanyaimmal kell "csak" foglalkoznom. Persze a vége fele mar gyakornokoskodni akarok, már amennyire a suli engedi. Rokonom BME-n végzett gépészmérnöki levelezon munka mellett, ő azt mondja hogy kb 3,5 evig nem volt élete.Egyedul nyáron volt szabadideje, az összes szabadsagat tanulasra hasznalta fel. Ő utólag azt mondja,hogy mégegyszer semmi pénzért nem csinálná végig.
2019. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
Ja, meg annyi, hogy ne BME véleményeket olvass! Ott csak nappali van, és gyilkos egy hely!
2019. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
#3: a BME-n nincs levelezőn gépészmérnök képzés!
2019. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Régen végezte a 90-es evekben, egyebkent rosszul irtam mert akkor meg 5 éves volt a képzés :)
2019. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Vodafonelive ***** válasza:
88%

Régen volt levelezőn a gépészmérnök a BME-n!

Mellesleg elvégezhető minden másik egyetemen, nem kell eldobni a 3,5 évedet, viszont vannak készülések.

2019. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

#6: OK, de az 5 éves egyetemi szint a mostani bsc+msc-nek felel meg! És a BME még nappalin is gyilkos.

Nőként, háztartás, és főállású munka mellett járok levelezőn egy vidéki egyetemre, és sikerül mintatanterv szerint haladnom. Nem mondom, valóban nehéz, de mint írtam, teljesíthető.

Sok mindent beáldozok miatta, de nem annyira drasztikus, mint ahogy a rémtörténetek mesélik

2019. júl. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz, férjem is ezt tanulta anno nappalin. Most munka mellett még OKJ - ra sem menne. Ő esélytelennek tartja, pont a napokban beszéltünk róla. Mindent meg lehet csinálni, de vannak nagyon szívós képzések. Ez az.
2019. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

vért fogsz izzadni, de megéri!

vágj bele bátran!

2019. júl. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!