Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz gépészmérnökit...

Mennyire nehéz gépészmérnökit elvégezni levelezőn, munka mellett főállásban?

Figyelt kérdés

Gépgyártástechnológiai technikus vagyok, 2 éve dolgozom, és rájöttem, hogy ha akarok valaki lenni, akkor tovább kell tanulnom. Mennyire nehéz letenni a gépészmérnöki diplomát, így, hogy az alapok már meg vannak? Nézegettem, hogy 7 félév. A neten sok legenda kering, hogy egyetemem eszméletlenül sokat kell tanulni. Ez mennyire igaz? A gépgyártástechnológiai technikus az 2 éves technikum, ott sem kellett azért éjjel-nappal tanulni, kellett, de azért nem volt vészes.

7 fél éven keresztül mi a fenét lehet tanulni? Van fogalmam a gépiparról, ha igazak pletykák, hogy rengeteget kell tanulni, hogy napi 3-4 óra alvással be kell érni, akkor óriási tudás birtokában lehet az, aki ezt 7 féléven keresztül csinálja. Ha ennyire intenzív, mint ahogyan azt sok helyről hallom/olvasom, akkor ehhez 3-4 félév elegendő lenne.

Vagy akkor nem igazak a pletykák, és lehet nyugottan 7-8 órát aludni egy nap és nem kell megszakadni a tanulásban. (És olvastam/hallottam mindezt úgy, hogy ezek nappali tagozatra értendőek, a levelezőről nem mertem olvasni)

Akkor mennyire nehéz letenni egy gépészmérnöki diplomát főállás mellett, levelezőn? Annak örülnék a leginkább, ha valakinek személyes tapasztalata lenne, az még jobb lenne, ha úgy hogy előtte a gépgyártástechnológiai technikust letette.

De persze bárki válaszát szívesen várom, aki diplomázott már le levelezőn főállás melett, akár úgy, hogy volt már fogalma a dologról, akár úgy, hogy nem.



2019. júl. 29. 18:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Levelező passz, én nappalin vagyok. Szorgalmi időszakba reggel 8tól este 16-18-20ig egyetemen vagyok, utána megírom a laborjegyzőket, tanulok kövi napi beugrókra és alvás. Kb. egész napos elfoglaltság, szabadidő nincs nagyon. Vizsgaidőszakban meg az alvás is luxus.
2019. júl. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%

Egy kicsit off, de:

Aki azt mondja, hogy a BME gyilkos, az milyen alapon? Vagy nem is járt oda soha, vagy nincsenek meg az alapvető szellemi képességei hozzá.

Én is oda járok, mégis itt vagyok, semmi nem gyilkolt meg. Ahogy a szaktársaimat se.

2019. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
#12: több ismerősöm végzett ott. Semmi szabadidejük nem volt
2019. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
Mért szerinted más egyetemen más a tananyag? Egyesek úgy rá vannak izgulva arra, hogy BME, hogy nem igaz. Gimis osztályom fele mérnöknek ment, mindenfelé az országban, sokszor beszélünk, egyetemről is. Semmivel nem kell kevesebbet tanulnia azoknak se, akik nem Pestre mentek mérnökire. Sőt, 1-2 tárgyuk ZH-ját látva van ahol még szemetebbek is.
2019. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki egyetemen tanulok. És igen, húzós, és igen, minden félévben volt 1-2 tárgy, amiért vért izzadtam. De azért szorgalmi időszakban 6 órát mindig tudok aludni, és néha 1-1 film is belefér.
2019. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor azért kemény. 😐 De szerencsére most CNC-s területen dolgozom, a 8 órából kb 2-t simán tudok tanulni, ameddig megy a gép. Kb 4-5 percig megy egy darab, van olyan, ami 7, úgyhogy kapásból tudok 2 órát tanulni munkaidőben. Már csak további kettőt kell naponta, és meg is van a 4.


Tudom, hogy ez erősen egyénfüggő, de ti hány órát tanultok/tanultatok naponta?

2019. júl. 30. 23:43
 17/20 A kérdező kommentje:
Remélem napi átlag 4 elég.
2019. júl. 30. 23:44
 18/20 anonim ***** válasza:

Én általában 6 körül érek haza a munkából, 7-kor ülök neki tanulni, szorgalmi időszakban csak olyan 9-10-ig. Persze van, amikor elmarad..

Ha szombaton ZH, vagy vizsga, akkor amíg fog az agyam, de akkor is általában max éjfél. Illetve húzósabb ZH előtt szeretem kivenni a pénteki napot, és akkor az a nap arra van szánva.

Nekem minden szombaton van suli. Vasárnap délelőtt házimunka, a délután meg a beadandóké.

2019. júl. 31. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Vodafonelive ***** válasza:

Hat, ha csak gombot nyomogatsz meg szerszamot cserelsz akkor amellett tenyleg lehet tanulni. Van aki pl passziaszozik.

Ami nem matek meg mechanika azokat siman lehetne ott munkahelyen tanulni. Beadandokat nehez lenne.

Egy probat meger. Merre fele laksz? Lehet az itteniek tudnak segiteni a kepzesekrol velemenyt formalni, en Pecsett vegeztem 2 eve, ott tudom milyen a nappali de a levelezorol is tudok kicsit nyilatkozni.

2019. júl. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A tanulást ne úgy képzeld, hogy elolvasol 3 mondatot abban a 3-4 percben és utána mormogod magadban amíg dolgozol és meg is jegyezted jöhet újabb 3 perc tanulás. Nagyon komplex dolgokat kell megérteni, beadandót írni, van olyan tanulási folyamat ami 2-3 óra, ha bármi megzavar, akkor annyi, elveszted a fonalat.
2021. szept. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!