Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatika BSc képzés...

Mérnökinformatika BSc képzés után melyik MSc a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Fél év múlva fogok végezni egy vidéki egyetem BSc mérnökinformatika szakán és az MSc lehetőségek között vacillálok. A következőket néztem ki:


BME Mérnökinformatika MSc

ELTE Programtervező informatikus MSc

ELTE Autonómrendszer-informatikus MSc


Ami a legjobban érdekel az a mesterséges intelligencia (a szakdolgozatom is ilyen témájú) valamint a játékfejlesztés és számítógépes grafika.


Aki a fent említett mesterképzések valamelyire jár, vagy már végzett megosztaná a személyes tapasztalatát?



2019. júl. 29. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom nincs, viszont én pont fordított sorrendben jelentkeznék, mint ahogyan fentebb írtad, azaz:


Autonómrendszer-informatikus az első helyre (és mellé még betolnék egy Udacity Self-driving Car Nanodegreet: [link]


Proginfót a második helyre


És esetleg a mérnökinformatikát a harmadik helyre, bár őszintén e helyett inkább megnézném, hogy Bécsben meg német egyetemeken mik vannak és kihúznék Németbe'.

2019. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit akarsz.

Illetve érdemes inkább a képzésen belül azt nézni, hogy milyen szakirány van.

Pl. én gyorsan átfutottam az ELTE progtervező szakirányait, és nem éreztem úgy, hogy az általad adott leírás nagyon illene bármelyikre is. Talán legközelebb a szoftvertechnológia szakirány van:

[link]


A BME-t megnézve tudsz olyan párosítást, ami a leírtak alapján neked tetszene. Pl. mész a vizuális informatika főspecre és mellékspecnek meg felveszed az intelligens rendszereket:

[link]


Az autonómrendszer -infosnál kb. bármit választhatsz ahogy nézem:

[link]


Amúgy ha mindkettőt szeretnéd, akkor talán a BME lenne a legjobb, mivel ott fő- és mellékspec is van, míg ahogy nézem az ELTE-n csak egy szakirányt lehet választani.

2019. júl. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ELTE Programtervező informatikus MSc-re ne menj, azt hallottam a BME mérnökinfó jobb!

Viszont az ELTE Autonómrendszer-informatikus MSc-t nem ismerem.

2019. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! BME-n pont ezt a kettő specializációt néztem, meg ott a szabadon választható tárgyak is szimpatikusak, csak nem tudom mennyire naprakész a tudás amit lehet ott szerezni. Az ELTE autonómos MSc csak pár éve indult, és ahogy néztem konkrétan az Udacity anyagokból, valamint MIT könyvekből építik fel a tanyanagot. Viszont pont a "fiatalsága" miatt keveset hallottam róla, ezért jönne jól néhány személyes tapasztalat.
2019. júl. 30. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátom villamosmérnök volt, elvégezte a udacity fent linkelt programját, és azóta AI mérnökként dolgozik. :)) (De volt neki alapja a mérnöki szakról, azaz topon volt matekból is, meg programozni is tudott.)
2019. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is csináltam egy ehhez a Nanodegreehez tartozó képzést Udacityn :) Tetszett is, csak ha már államilag támogatott az MSc is, nem szeretném elszalasztani a lehetőséget.
2019. júl. 30. 17:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egy rendes hivatalos mesterdiploma sokkal többet ér. :)
2019. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben vagyok,szóval érdekelnenek a további válaszok is. Eddig én úgy gondolom ,hogy pti msc lenne a legkezenfekvobb
2019. júl. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Félig meddig off, mert egy ismerősöm van aki nem ezekkel kombinálta hanem villamosmérnök mscvel. Elég szerteágazó tudással rendelkezik a srác és elég jól meg is fizetik
2019. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 ez érdekel, mert nekem is ilyesmi a kombináció.

Mit jelent hogy jól megfizetik, ès hol?

2019. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!