Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes környezetmérnöknek...

Érdemes környezetmérnöknek tanulni? Mennyire keresett szakma, hol lehet vele elhelyezkedni, vidéken mennyire keresett, mennyire nőies vagy férfias szakma, önmagában elég-e munkahelyen ez a végzettség?

Figyelt kérdés
Pótfelvételin vagy jövőre szeretnék továbbtanulni, erre a szakra gondoltam.

2019. júl. 31. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy az a hulladék-, szennyvíz- stb. feldolgozó cégeknél lehet vele elhelyezkedni.

De javítsatok ki, ha tévedek!

2019. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pótfelvételin fizetősön aztán végképp nem éri meg!


Környezetmérnök szakon végeztem.

Túlképzés van, sokszor túl könnyű, nálunk egy mezei nyúl is képes lett volna elvégezni.

A cégekhez nem kell ennyi környezetvédelemhez értő szakember.

A szak túl általános, így amennyi szakember kell is, az is energetikai mérnök, vegyészmérnök.


Aki ezt végzi, az tudjon folyékonyan angolul, legyen jogsija, végezzen el minőségirányítást és/vagy munkavédelmi szakmérnökit, tűzvédelmi előadót, főelőadót. Már egyetem alatt gyakornokoskodjon, főleg EHS-területen. Esetleg külföldön.


Akinek sikerült a volt csoportársaim közül, azoknak így, de sokunk érettségit igénylő munkát végez, de akadt olyan is, akinek gondja volt az elhelyezkedéssel.


Pótfelvételire semmiképp se ajánlom.

2019. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Én nem tudom, hogy az előző hol végezte el, de egyáltalán nem könnyebb, mint más mérnöki szak, szokásos bukások, csúszások, éjszakázások tömege.

Nyilván többségben lányok vannak, nem is a keresett mérnökök közi tartozik, ha teheted és érdekel, akkor inkább menj másik mérnökire, munkaerőpiaci szempontból.

2019. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elbizonytalanodtam. Pedig azt hittem, hogy most jön csak el igazán a környezetmérnökök ideje, egyre nagyobb téma világszerte a környezetvédelem, a hulladékok sorsa meg a képződés megelőzése. Persze Magyarországon lehet, hogy nehezebb elhelyezkedni vele.
2019. júl. 31. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mem érdemes. Ha értékes mérnöki diplomát akarsz, akkor menj gépész, villamos vagy energetikai mérnöknek.
2019. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan kevesebbet tanultam, mint a gimnáziumban és jobb jegyeim voltak.


Matek pl nem vizsgaköteles és két zh-n kell együttesen meglegyen a 40% az aláráshoz, 4-estől megajánlott jegy. Jó, volt egy borzalmasan rossz gyakvez, nála tényleg nehéz lehetett. Jó gyakveznél minimális gyakorlással 4-es, több gyakorlással simán 5-ös.

Rengeteg tárgy esetén 2 zh-n kell meglegyen a 40%, és akkor megvan a kettes. Évközi jegyes, nincs vizsga.


A közgáz I. volt még a legkönnyebb. Az egyik hétre összejött 8 zh (jó, abból asszem 2 tölteléktárgyból, amit se a tanár, se mi nem vettünk komolyan), de még úgy is jó eredményeket lehetett elérni, annyira könnyűek voltak.



Lekvár egyetem volt, lekvár követelményekkel.



A legnagyobb gond, hogy tényleg mindenki, de mindenki, de az ég egy adta világon mindenki elvégezte, ha nagyon lusta ÉS butusabb volt, maximum csúszással.

A másik gond, hogy nem volt igazán kutatás, a tanárok kényszerből oktatták ezt a szakot is, nem lehetett igazán TDK-zni, de még a szakdolgozatnál is lehetett gond.



Van pótfelvételi, talán nappalin is, levelezőn biztosan. Vagy fordítva?

Fél szemmel néztem meg, már tök más irányba felvételizek.

2019. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem igazán fogják felkapni, hiába van szinte mindennap szó a médiában..ez nem a cégek és a szakemberek hibája, hanem ugye, hogy nem változik a környezetvédelemmel vagy hulladékgazdálkodással való felfogás a törvényhozó rétegben.

Nincs igazán meghatározva, hogy nőies vagy férfias e. Nincs benne olyan fizikailag megterhelő meló, amit egy nő ne tudna elvégezni.

Én viszont pont azt tapasztalom, hogy vidéken van kereslet az ilyen szakirányú végzettséggel, vagy ennek a szakértői változatával rendelkező emberekre. Személy szerint (jóó én még csak most leszek végzős...) környezetvédelem és vízgazdálkodás szakon vagyok. Nyáron 140 óra kötelező gyakorlatom van, amit egy egyéni vállalkozónál töltöttem, persze aki a szakmában van. Jövőre megy nyugdíjba és egy jó 50 km-es körzetben nem talált maga helyett senkit. A megyeszékhelyeken szokott több lenni, viszont azoknak is rengetek ügyfelük van, így lazán elküldték, hogy "amennyit adnál, dupla annyit adok neked".... Szimplán keresett szakma, jó fizetéssel.

2019. júl. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%
Gagyi képzés
2019. aug. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!