Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki a Szerb...

Van itt olyan aki a Szerb Antal nyelvi előkészítős osztályába jár?

Figyelt kérdés
Milyen iskola? Vélemények?

2019. aug. 1. 09:30
 1/3 anonim válasza:
74%
Szia, remélem még időben írok. Én tavaly voltam nyek-es, és nagyon szeretem a sulit. Heti 12 angol és 6 második idegen nyelvi óra van, ami hasznos, egy idő után viszont kicsit unalmas a napi 3-4 nyelvóra, de hát valamit valamiért. Ezen kívül más óránk alig van, csak az alap magyar, matek, meg ének, rajz, tesi, retorika és info. Én nagyon ajánlom a sulit, békés környezet, mindenki rendes, nincsenek balhék, és szerintem maga az iskola és a kert is szép, remélem ezzel segítettem valamennyit. :)
2019. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok!

Én most vagyok 8.os és érdekel a Szerb Antal is. Kérdező téged felvettek? És #1 téged hány ponttal vettek fel?

2020. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia, tudom, hogy elég későn válaszolok erre a kérdésre, de hátha valakinek még hasznos lesz. Én is 5 évfolyamos osztályba járok a Szerbbe. Nagyon szeretem. Összességében nagyon jó tanáraink vannak. Lelkiismeretesek és a legtöbbjük szabadidejükben is szívesen segít. A 0. évet és hasznosnak tartom, mivel, ahogy előttem is írták 12 angol óra van. Ebből 2 óra kultúra, ahol az angol és az amerikai történelmet és a szokásokat vesszük át angolul. Sajnos én pont olyan tanárt fogtam ki,aki annyira nem vette komolyan, viszont nem kart kitolni velünk és így is sokat fejlődött a szókincsem. Emellett a nulladik évben már megjelenik a második nyelv. A suliban 3 nyelvet lehet tanulni az angolon kívül: németet, olaszt és franciát. A beiratkozásnál megkérdezik, hogy te melyiket tanulnád, viszont, ha az egyik nyelvet jelentősen többen választják, mint a másikat, akkor a suli dönti el, hogy ki melyik nyelvet fogja tanulni. A nyelvórák csoportbontásban mennek. Angolból írnod kell egy szintfelmérőt és az alapján osztanak be. Nálunk a jobb csoportnak már a rendes kilencedikes évben volt b2-es nyelvvizsgája, a gyengébbnek pedig 10.-ben. Főleg a jobb csoportban elérhető a c1-es nyelvvizsga is, ha szorgalmasan tanulsz. 9.-től a matek és a magyar is képesség alapján csoportbontásban van. Szerintem ez nagyon jó, mert a c-sek és a d-sek vegyesen vannak, így lehet ismerkedni. Lehetőség van a latin nyelv tanulására is. Nálunk tanultak néhányan, de őszintén nem nagyon szerették és 1 év után le is adta a többségük.


Az épület teljesen jól fel van újítva. A park gyönyörű, van 3 sportpálya, köztük egy műfüves focipálya is. :) A tesiterem és a tesiöltözők is nemrég lettek felújítva. A gyerekek rendesek, ha pedig valahol nem jó az osztályközösség arról szerintem nem feltétlenül az iskola tehet és szerintem más helyeken is előfordul. A DÖK próbál mindenféle programokat szervezni. Pl szokott szokott lenni halloweeni és farsangi buli. Emellett minden évben megrendezésre kerül a holdvilág bál, ami az amerikai filmek mintájára egy ilyen kiöltözős buli. Ezeken mindig van tanári felügyelet, szerintem nagyon aranyos, hogy a tanárok ingyen este 9-ig bent maradnak, azért, hogy a diákok jól érezzék magukat. :) A környék egyáltalán nem veszélyes. Én nem bántam meg, hogy ebbe a suliba jöttem és azt sem, hogy 5 évfolyamosra. :) Ha bárkinek bármi kérdése van a sulival kapcsolatban, akkor írjon nyugodtan :)

2023. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!