Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy-számvitel szak elvégzé...

Pénzügy-számvitel szak elvégzése vállalkozóként mennyire lehet nehéz?

Figyelt kérdés

10+ éve vagyok vállalkozó, audidakta módon tisztában vagyok a könyveléssel, adózással, adónemekkel, pénzügyi dolgokkal tisztában vagyok, logikus gondolkodású vagyok.


Mennyire lehet így nehéz levelezőn elvégezni egy pénzügy-számvitel szakot úgy, hogy középiskolában tanultam utoljára matematikát (18 éve kb) és 3 voltam belőle?


2019. aug. 1. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugye kinek mi a nehéz az változó. A közgazdász alapszakokon az elején még alapozó tárgyak vannak, gazdasági matek, statisztika, mikro és makroökonómia ..


A gazdasági matek nyilvánvalóan azért könnyebb mint a mérnökin.


Halmazelmélet,sorozatok, függvények, függvényelemzés, határérték,deriválás, integrálás.


A deriválás a mikroökonómia tárgyhoz is kell.

2019. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1:

ismerem a vállalkozások működését, vállalkozási formákat, könyvelést, adózást, egyéb pénzügyi dolgokat.

2019. aug. 1. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


de bármelyik másik egyetemen is hasonló a számonkérés


pld a fenti honlapon tájékozódhatsz kb milyen feladatok vannak a gazdasági matekon és neptun kód alapján fent vannak az eredmények is

2019. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!