Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen elhelyezkedési esélyei...

Milyen elhelyezkedési esélyei és lehetőségei vannak egy felsőfokú OKJ erősáramú elektrotechnikus végzettséggel ma egy fiatalnak Magyarországon? Hová kellhet ilyen végzettség? Google nem segít ÉRDEMBEN!

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
1960-ban volt felsőfokú technikum (technikus, hát azt nem tudom), de ma? Szerintem valamit elnéztél.
2019. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogy néztem! Ez egy 54 ill. 55 számú OKJ szakma, tehát felsőfokú SZAKKÉPZÉSI szint (nem főiskola), és nem is segédmunka vagy sima szakmunka mint egy OKJ 33 villanyszerelő. Létezik ilyen OKJ szakma, hogy Erősáramú Elektrotechnikus. Ez bizonyos..! Ugyanolyan OKJ 50-es sorozat, mint korábban volt a Villamosmérnök asszisztens.
2019. aug. 1. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

"Létezik ilyen OKJ szakma, hogy Erősáramú elektrotechnikus."

Nem tudunk nem egyetérteni.

2019. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel hiányszakma, és a jelenlegi állomány kiöregedőben van a nagyobb cégeknél, vállalatoknál, szinte biztos, hogy el tudsz helyezkedni különféle munkakörökben. Ha pedig még tehetséges is vagy a szakmában, kifejezetten jól is tudsz keresni. ELMŰ, MAVIR, OVIT, ilyesmi cégek mindig keresnek embereket, de meg lehet próbálni a kisebbeket is. Szóval elég sok lehetőséged van, ha akarsz.

(Amúgy én idén szereztem meg a technikus bizonyítványomat, 19 éves vagyok :D)

2019. aug. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4, OKJ, vagy nem OKJ konstrukcióban?
2019. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
OKJ, 4 évig szakközépiskolába (most szakgimnázium) jártam, utána 1 évet kellett még maradni
2019. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megárthatott a nap, nem ezt akartam kérdezni, hanem azt, hogy iskolai szervezésben, vagy tanfolyamosban? De hát nyilván iskolaiban.
2019. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, sejtettem hogy valami hasonlóra akarsz rákérdezni :D
2019. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a #4, ez egy jó válasz.

Kiegészíteném, mindazonáltal, bocs.

Most pár évig valóban könnyű elhelyezkedni, de aztán majd ez visszabillen, ezt tessék figyelembe venni. A hiánynak ugye az az oka, hogy a 90 után szinte állandóan kötelező áramvonalasítást a cégek úgy oldották meg, hogy a nyugdíjba menőket nem pótolták. Most nagyjából úgy vannak, hogy a létszám 30 %-a pár éven belül elmegy, a többi meg mondjuk 50 év körüli. Tehát a most élő felvételi hullám után megint csend lesz 15 évig. Hát ez a nagyvállalatok ostoba viselkedése, ez mindjárt az egyik, amire felhívnám a figyelmet, hogy a buta elöljárókat el kell tudni viselni. Jó alkalmazott el is tudja, az idő 99 %-ában röhög, de a maradék 1 %-on csak felhúzza magát. :D


OVIT, MAVIR, ELMŰ, stb, ezeknél igen nagy esély van rá, hogy a főcsapás irányába keresnek olyant, aki az üzemvitellel hajlandó közelebbi kapcsolatba kerülni. Hát, ez nem mindenkinek megy. Van, aki fél tőle, van, akinek nem megy a hiba nélküli (max. 20 évente egyszer hibázik egy picit) munkavégzés. A maradék meg beleszeret. :) Az itt ismerendő anyagról az oktatásban nem nagyon esik szó, szóval tanulni és azt karbantartani kell.


A nagy cégek ritkán fizetnek jól, de a körülmények

szabályosak. Van munkaidő, táppénz, fizetik a járulékokat, van kafetéria, munkaruha. Kis cégeknél ez igen vad tud lenni. :) Ez egy fiatalt nem annyira érdekel, de senki sincs biztosítva egy féléves munkaképtelenség ellen (mondjuk egy lábtörés), amikor is a minimálbérre bejelentett munkaerőnek nagyon savanya tud lenni a táppénz összege.

2019. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!