Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE-ETK orvosdiagnosztikai...

PTE-ETK orvosdiagnosztikai analitikus FOKSZ - nem fognak felvenni?

Figyelt kérdés

Felvin azt írták a fokszos képzéshez, hogy felvétel feltétele: munkatapasztalat és az előzetesen megszerzett tudás beszámítása.


Szóval ha nekem nincs előzetes tapasztalatom (csak szimplán nem volt elég pontom alapképzésre) akkor nem is fognak felvenni ide?



2019. aug. 3. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit takar ez a szak nem is hallottam rola meg
2019. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem volt elég pontod, vagy előzetesen, az elmúlt évekhez mérten?

281 pont volt a felvételi határ, én mindenképp megprobalnam a pótfelvételivel, mert nincs tele a kapacitása a levelezőnek pl, szóval simán lehet, hogy minimálisan kevesebb ponttal felvesznek :)

2019. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: A felsőoktatási szakképzés célja orvosdiagnosztikai asszisztens szakemberek képzése, akik az egészségügyi szakellátást végző csoport tagjaiként, hivatásszerűen gyakorolják munkájukat, és képesek az etikai, jogi, egészség- és biztonságvédelmi feladatok ellátására. Képesek - a minőségellenőrzési szabályokat betartva - mintavételi, minta előkészítési, analitikai, dokumentálási valamint archiválási feladatok ellátására. Képességeiket azon országban, intézményben alkalmazhatják a gyakorlatban is, ahol az alkalmazandó jogszabályok, irányelvek, protokollok ezt lehetővé teszik.

(bocsi, hogy csak bemásoltam)


Második: 280 pontom van. foksz levelezőre 261 volt a ponthatár tavaly pótfelvételinél ha jól emlékszem. De csak azt nem értem, hogy most kellett volna nekem ebben a szakmában dolgoznom korábban, hogy ide felvegyenek?

2019. aug. 3. 18:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp megprobalnam a pótfelvételivel.

Ha jelentkeztél volna tavasszal, szerintem simán felvesznek, mert a legalacsonyabb pontúnál húzzák meg a határt. Az pl a levelezőn én voltam, 282vel😂, és a kapacitásba még ígyis fér 20 fő, mert nem jelentkeztek annyian.


A felsőoktatási szakképzésre azért kell munkatapasztalat, mert általában a munkahely iskoláz be rá, hogy továbbképezd magad.

Ez kórházi/klinikai labor szokott lenni, ahol laborasszisztensként/segédasszisztensként dolgozol egy ideje.

2019. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Akkor lehet jövőre megpróbálom újra.
2019. aug. 3. 18:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, sok sikert! :)
2019. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!