Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépész-/mechatronikai/villamos...

Gépész-/mechatronikai/villamosmérnök BSc 31 évesen?

Figyelt kérdés

Idén 27 évesen szereztem biomérnök diplomát. Tekintve viszont az elhelyezkedési lehetőségeimet és hogy az ipari környezetbeli tervezés, modellezés, programozás szerintem jobban érdekelne érdemes lehetne jövő szeptembertől új alapképzésbe kezdenem?

Hátránnyal indul egy 31 éves, BSc-s frissdiplomás ezeken a területeken?



2019. aug. 5. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Érdemes nekivágni
2019. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Érdemes! De nezd meg milyen szakiranyok vannak illetve tudd, hogy valoszinu igy is “konnyebb “ lesz, mert tuti lesz 1-2 tantargy amit nem kell megcsinalnod.
2019. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 villanyreszelő ***** válasza:
100%
Semmilyen hátrányod nem lesz. Én 37 évesen kezdtem, amikor végeztem egyből kaptam az ajánlatokat. Vágj bele bátran. Ha végzel, utána jöhet a következő.:)
2019. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hazugság lenne azt állítani, hogy ez az ideális, de ha van hozzá motivációd akkor érdemes, munkát egészen biztosan fogsz találni. Nem ismerem a tantervet de biztos volt benne matematika, fizika illetve a gazdasági/humán tárgyakból is el tudsz majd fogadtatni párat.
2019. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

A villamosmérnök a jelen és a jövő diplomája.

Az egyik legjobb.

De a másik kettő is elég frankó.


Ilyen valóban értékes diplomát sosem késő megszerezni.

Ui:Villamosmérnök ismerőseim között lassan nincs olyan aki ne 300, vagy a körül kezdene Bp-en.


Csupán ennyire értékes.

2019. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az előző jól mondja, ilyen diplomát sosem késő elkezdeni. Nemrég beszéltem egy kollégával, aki 40 évesen vágott bele a villamosmérnökibe... Nem hiszem, hogy megbanta, mert jól keres és kényelmes, nyugis melója van. Szóval neki biztos megerte.
2019. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
A villamosmérnök nem a jövő diplomája, átmeneti hiány van, pár év, és ha marad a beiskolázási kedv, akkor több lesz a fóka, mint a hal.
2019. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így van. Hiány van és rohamosan nő benne a munkahelyek száma.

Villany autózás elterjedése meg hasonlóakra gondolok.


Sztem a legjobb mérnöki képzés.

2019. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiány van, az igaz. Azért van hiány, mert senki nem ment oda 20 évig. Az akkori BME-s dékán le merte írni szaklapban, hogy bizonyos években csak igen jelentős engedménnyel tudták egyáltalán fenntartani a képzés folytonosságát. Ezen évtized első harmadában kezdtek el hiányozni azok, akik mondjuk 92 óta, mikor az Antall-kormány tömegével küldte utcára a mérnököket (is), nem oda felvételiztek. A képzés holtideje miatt még nagyobb lett a hiány. Ezt egy pár évi képzéssel be is fogják tömni, és már csak a rendszeres pótlás kell. Ahogy most áll a helyzet, elmentek azok, akik már régen is ott voltak, majd egy évtizeden belül elmennek azok, akik 90 körül voltak 25 évesek, ezen két csoportra kell mostanában pótlás. Mondhatni, hogy legközelebb meg majd akkor kell pótlás, mikor a 2015-ben végzett, és már könnyen elhelyezkedők nyugdíjba mennek.


Villanyautózás elterjedése, mi? :D Hát ahhoz biztosan kell a következő 5-10 évben négy fő plusz. Az a hálózat üzmeltetésnek semmilyen oldalán nem jelent sokat. Gyár meg addig lesz, míg nyomottak a bérek, mihelyt emelnek, akkor Tadzsikisztánba telepítenek gyárat.

2019. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

No persze, én az energiásokról beszéltem.

Vannak más szakterületek is. Például a számos hazai elektronikai készülékgyártó nagyvállalatoknál, a közismert magyar lapostévégyártóknál, esetleg a következő évben újonnan belépő távközlési cégnél, amelyik megduplázza az adótornyok számát. Vagy a NATO által kiírt radarfejlesztési pályázatot megnyerő hazai cég.

Félretéve a tréfát, pár éve vettem egy Orion márkájú olajradiátort. Igaz, fél év múlva tönkrement egy betét benne, és már nem volt kihez fordulni a garanciával.

2019. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!