Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem születtem tanítónak...

Ha nem születtem tanítónak attól még lehetek az 24 évesen?

Figyelt kérdés
Nagyon nem tudtam sokáig mi akarok lenni. Sok mindent ki próbáltam kezdett össze állni a fejemben, hogy mégis mi NEM való nekem. Így sok mindent ki zártam és nem sok minden maradt. Jelenleg ápoló vagyok demens idősekkel foglalkozom. Imádom őket azonban évekig nem fogok bírni éjszakázni, illetve, hogy kiszámíthatatlan a beosztásom. Szeretnék olyan munkát ami melett lehetek anya és feleség aki itthon alszik éjszakánként. Nem születtem tanítónak, nem voltam gyerekek közelében sokat. Viszont nekem elég rossz tanáraim voltak akik nem motiváltak hanem negatív élményeket vittem miattuk tovább így tudom, hogy milyen nem lennék és ha nem is születtem pont erre attól még lehetek jó tanító, érezhetem magam jól esetleg? Szeretnék jelentkezni tanító képzőbe. Mellette tudnék mást is dolgozni mert méhészkedünk, kertészkedünk. Van téli szünetem van nyári szünetem stb. Mit gondoltok? Csak az lehet tanító aki már kiskorában is tudta, hogy az a neki való pálya ?

2019. aug. 5. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy, az az első évben kiderül. Ha most érdekel, és eltudod magad képzelni tanítóként, próbáld meg. Arra viszont gondolj, hogy a pedagógus-fizetés az éhenhaláshoz pont elég, illetve, ha mégsem tetszik, akkor a már megkezdett félévet vissza kell fizetned.
2019. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

37 évesen döbbentem rá, hogy ezt szeretném csinálni.

Folyamatosan azon rágódom, hogy mekkora hátrányom van azzal szemben, aki "született tanító", aki mindig is ez akart lenni.

Majd kiderül. Amíg nem próbálja az ember, nem tudhatja ;)

2019. aug. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, tudom, hiába beszélek, nekem is hiába mondták. Tudom milyen az, amikor akarsz valamit. Azt gondolod, hogy nem zavar az alacsony fizetés, ezt akarod csinálni. Elmentem inkább telefonos ügyfélszolgálatra annyi nettó kezdő bérért, amennyit pedagógusként 20 év munkaviszony után kapnék. És hidd el, ebből sem élek nagylábon. De rugalmas a munkaidőm, akkor megyek szabadságra amikor akarok, nem pedig akkor, amikor elő van írva.
2019. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3!

igazából onnantól, hogy családod, gyereked lesz, már nem akkor mész szabadságra, amikor akarsz, hanem amikor a pedagógusnak elő van írva. Csakhogy nincs és soha nem is lesz annyi szabadságod :/ Én speciel idén nyáron még nem tudtam kivenni, de táborra nem telik, szóval nyári napköziben van a gyerek.

2019. aug. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!