Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon melyik egyetemr...

Magyarországon melyik egyetemre kell menni, hogy mérnöki tanulmányt végezzen és utána szerezhessen Dr. Címet?

Figyelt kérdés
2019. aug. 6. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Ezt sok egyetemen megteheted.

BME, Miskolci Egyetem, Debrecen, Óbudai Egyetem, újabban már Szegeden is képeznek mérnököt.


A legnagyobb hagyománya a BME-nek van, a Miskolci szintén régi intézmény (a Selmecbányai Műszaki Főiskola utódja.)


Jó műszaki főiskola van Győrben és Kecskeméten is.


A dr. miért kell? Csak hogy legyen nem biztos hogy megéri, 4-5 évig tart megcsinálni, és addig szegény leszel.

2019. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az emberre felnéznek, ha van dr.-i címed és tekintélyt ad. Habár a mai világban már csak arra néznek fel, akinek sok pénze van. 🤔
2019. aug. 20. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Újabban a jó kecskeméti főiskola már egyetem, ezen kívül Szeged az ex-kolozsvári egyetem jogutódja, tehát a képzés minimum 110 éve zajlik, mérnöki karon is, de inkább több. BME viszont a csúcs szerintem is ebben a tekintetben.
2019. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm Győrben végzett mérnökként, és utána folytatta ott a doktori iskolával. Így most Dr-rel kezdődik a neve. :)
2020. máj. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok 100%-ban biztos, hogy Győrben végzett, de ott lett doktor.
2020. máj. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!