Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-ban lejjebb mennek a...

2020-ban lejjebb mennek a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni, célom a SE-FOK karára bejutni, így midnenképp emeltezem bioszból és kémiából, illetve ezekből tervezem duplázni. Eddigi számításaim alapján, kapok valamennyi pontot, de ott van az a 100 plusz pont, ami meglenne így. Na de ha egy emelt érettségi kötelező, akkor csak 50 pluszpont. És így kicsikét kéttségbe vagyok esve, mivel hogyha megmarad nagyjából a mostani ponthatár, még vértizzadva is nehéz lenne bejutni szerintem. Szóval a kérdésem, hogy vajon lejjebb megy-e? Ti mit gondoltok?

2019. aug. 6. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tuti, hiszen ha mindenkinek kevesebb a pontja akkor ugye a legtöbbel rendelkezőtől kezdik számolni lefele és ha megvan a létszám akkor ott meghúzzák a határt.

Vagy akár lehet újra visszahozzák a 400 pontos rendszert- de ez persze egyáltalán nem biztos de szerintem így hogy a nyelvvizsga és 1 emelt többletpont ugrott így akár esélyes lehet.

2019. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel megváltozik a pontszámítás és sokan elesnek a pluszpontoktól, nyilván jelentősen változni fognak a ponthatárok a régebbi évekhez képest. Valószínűleg csökkeni fognak, de ez nem jelent semmit, hiszen új az egész. Felesleges a tavalyi ponthatárokat nézni, inkább azt nézd meg, hogy hányan jelentkeznek és hányan kerülnek be.
2019. aug. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
új felvételi- és pontszámítási rendszernél teljesen felesleges mérni a korábbiakhoz a bejutási pontszámokat. Mondhatni, én anno 108 ponntal kerültem be, 80 volt a ponthatár, na de összesen 120 pont volt szerezhető pluszpontok nélkül. Szóval az idei felvételimnél ehhez képest borzasztóan, majdnem 300%-kal emelkedtek a ponthatárok.
2019. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!