Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemeken miért...

Az orvosi egyetemeken miért nincs felvételi elbeszélgetés? Nagyon nem ártana.

Figyelt kérdés

Valami pályaalkalmassági szerűre gondolok.

Mert az, hogy ilyen 430-440 pontokkal bárki bekerülhet (amit nem egy nagy mutatvány összehozni), ez azért nem egy túl komoly szűrő.


Sajnos családi okok miatt a közelmúltban elég sok orvost és kórházat végig kellet járnom, és hát az a szomorú tapasztalatom, hogy 10 orvosból 9-re egy kismacskát nem bíznék rá, nemhogy emberéletet.


Az egy dolog, hogy ugyanarról a problémáról 3 különböző orvos 3 különböző dolgot mond, de hogy emberileg a béka s..gge alatt van a többségük, az teljesen kiábrándító.


Én értem, hogy orvoshiány van, de akkor sem kellene mindenféle, laikus számára is egyértelműen láthatóan alkalmatlan embereknek orvosi diplomát nyomni a kezébe.


Mert azért legyünk őszinték, egy orvosi egyetemet elvégezni nem egy nagy durranás.

Kitartás kell hozzá, jó családi háttér, meg s.egg kb.

De nincs is ezzel gond, csak akkor olyan embereket, akik teljesen alkalmatlanok erre a szakmára, fel sem kéne venni az orvosi egyetemre.

És ezt már a legelején ki lehetne szűrni egy több fős, valamilyen felvételi bizottság előtt történő személyes, felvételi meghallgatással.



2019. aug. 8. 10:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
81%
Ennél gyengébb troll kérdést még nem láttam ebben a kategóriában.
2019. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 A kérdező kommentje:

1:

És a kérdésre érved, válaszod is van, vagy csak trollozni tudsz?

Egyébként kívánom neked, hogy ne tapasztald meg és ne fogalmazódjon meg benned soha ilyen kérdés.

2019. aug. 8. 10:16
 3/86 anonim ***** válasza:
86%

Nincs erre mit válaszolni. A te szubjektív véleményed, hogy ki való orvosnak és ki nem. De nincs esélyed sem ilyen döntéseket meghozni. Hogy épp nem szimpatikus neked valaki, engem hidegen hagy. Azok az emberek 10+ éveket melóznak azért, hogy beköthessék a sebed, vagy adhassanak egy tablettát és kapnak érte mennyit? 200 ezer nettót?


Egyet tehetsz, kvára megköszönöd, hogy hajlandó egyáltalán csinálni azt a szr melót, és akárhogy is csinálja, legalább van még valaki, aki rád néz egyáltalán!

2019. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 A kérdező kommentje:

Az, hogy valaki nem szimpatikus, vagy pedig úgy beszél a pácienssel mintha kb a s.ggéből rángatta volna elő, az 2 külön dolog.

Vagy akkor ezek szerint, ha valaki 10+ évet tanult, akkor már megteheti?

2019. aug. 8. 10:27
 5/86 anonim ***** válasza:
90%
Én dolgoztam eü-ben évekig. Egy call centeres vagy ügyfélszolgálatos kevesebbet szív, mint mi ott bent. Annyi hlye jön, és úgy beszélnek veled, hogy el nem hiszed! Pár hét alatt kialakul benned egy önvédelem, és én ezen egyáltalán nem csodálkozom. Gondolkodj ítélkezés előtt, hogy vajon valaki miért tanul 10+ évet, hanem akar emebrekkel szépen beszélni? Nyilván azért, mert akar, csak már nem bír.
2019. aug. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
28%

Apámat a megyeszékhely kórházában nem tudták eldönteni mi baja lehet a lábával, ezért elküldték a megye 2. legnagyobb városába. Ott az orvosnő azt mondta neki, hogy mozgassa és erőltesse meg, fél év múlva jöjjön vissza.

Ezt másfél évig eljátszotta. Elmentünk Szegedre, ott meg egyből megmondták, hogy érszűkület a gond és műteni kell azonnal, vagy kérdéses hogy menthető marad a láb.

Ennyit erről. A műtét sem sikerült, mert a másik orvos évekig húzta, hogy semmi gond nincs vele. Reméljük még menthető mégegy műtéttel.


Ebből az esetből kiindulva még egy náthást sem bíznék magyar orvosokra. Legtöbbje ilyen sajnos.

2019. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 A kérdező kommentje:

5:

Pontosan erről beszélek, amikor alkalmasságról van szó.

Máshogy kell beszélni nyilván a hőbörgő putris c..nnyal és máshogy a normális pácienssel.

2019. aug. 8. 10:40
 8/86 anonim ***** válasza:
66%
Mondod ezt 2 tapasztalatból max. Látod, erről beszélek, amikor azt mondom, hogy milyen emberek jönnek és milyen hozzáállással. Aztán védd magad, napi 24 órában!
2019. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 A kérdező kommentje:

6:

Akkor még jobban járt, mint ismerősöm apja, akit hazaküldtem a sürgősségiről este 10-kor, másnap reggel már halott volt.

2019. aug. 8. 10:42
 10/86 A kérdező kommentje:

6:

És az a szomorú, hogy ezek a dolgok még csak nem is pénz kérdése, hanem tudás, hozzáértés és emberség.

2019. aug. 8. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!