Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesten tudnátok ajánlani...

Budapesten tudnátok ajánlani egy egyetemet ahol ahol a turisztika szak elég magas színvonalú ahhoz, hogy európában bárhol elfogadják?

Figyelt kérdés
2019. aug. 8. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Európa nyugati felén a munkáltatók számára a magyarországi egyetemek gyakorlatilag ismeretlenek. Ennélfogva teljesen mindegy számukra, hogy melyik magyarországi egyetemről származó diplomával kopogtatsz náluk, nekik mind egyre megy. Magyar diplomával semmiképp nem lesz könnyű jó állást így elcsípned a szakmán belül, mert a legtöbb munkáltató a helybeli diplomákban bízik, így hátrányban leszel a többi jelentkezővel szemben. Viszont az EU-ban az egyetemek elfogadják egymás alapképzési diplomáit a mesterképzésekre való belépéshez. Így azt javaslom, hogy csináld meg itthon az alapdiplomát, közben gyűjts kezdőtőkét, és végzés után rögtön jelentkezz levelezős mesterképzésre egy célországbeli egyetemen. A tandíjat ki tudod majd fizetni a kinti jövedelmedből, s ha megvan a helybeli mesterdiploma, a munkáltatókat nem fogja érdekelni, hogy honnan van az alapdiplomád. Onnantól jók lesznek az esélyeid.
2019. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Keress olyan szakot, ahol nem alibi tantárgyakat tanulsz, mint a Szállodai ismeretek, Turizmusföldrajz, Egészségturizmus és Kulturális turizmus. Rég semmi keresnivalója nincsen GTK-n, mint ahogy a HR-nek sincs. A haladó szellemiségű egyetemeken már régen átsorolták őket bölcsészetre, jól tették. Nem kell mindig a könnyű utat választani, ezeket a turizmusos feladatokat egy gazdmenes vagy kermarkos is probléma nélkül elvégzi.
2019. aug. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló tévedést írt a válaszába: a turizmus-vendéglátás szakot sehol az országban nem bölcsészkarokon oktatják. A BGE-nek van külön kereskedelmi és vendéglátóipari kara, a többi egyetemnek pedig ha van külön gazdaságtudományi kara, akkor ott tanítják ezt a szakot. De ez érthető is, hiszen ha megnézed a turizmus-vendéglátás alapszak tanterveit bárhol az országban, láthatod, hogy a kreditek körülbelül 50%-a gazdaságtudomány, s csak 40% körüli a turisztikai ismeretek kreditjeinek aránya. Ebben nincs nagy változatosság az országban, ugyanis a képzés akkreditálásához a kreditarányok csak szűk keretek között mozoghatnak. A különféle egyetemek között inkább csak a képzés minőségében és a követelmények keménységében van jelentős különbség, a tartalomban inkább csak a felkínált képzési specializácók révén.
2019. aug. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
En Nagyváradon élek. Egy magyar egyetem van csak itt, ahogy néztem a tantervet nem haszontalan kurzusok vannak: menedzsment , marketing, könyvelés, gazdasági jog, nemzetközi menedzsment, árú ismeretek. Majdnem ugyanazt tanítják mint a sima menedzsment szakosoknak csak a turizmusra specifikálva. Utána néztem hogy, ezzel a turizmus diplomával dolgozhatok mint szálloda vezető, turisztika iroda vezető, reptéren stb. Ezért érdekelt hogy, Budapesten melyik az az egyetem, ahol esetleg több hasznosabb és jobb az oktatás :)
2019. aug. 9. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Válasz a pótkérdésre: ha gyakorlatközpontúbb képzést szeretnél, viszonylag hozzáértőbb oktatóktól, akkor a Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kara ajánlható leginkább. De mint mondtam, a turizmus-vendéglátás alapszak alapvetően az országban mind hasonló tartalmú, mert az akkreditációs eljárás kevés mozgásteret szab. Egyébként Nagyváradhoz igen közel van a Debreceni Egyetem, és azzal sem járnál rosszul. Ha megnézed a honlapjukat, le tudod tölteni a turizmus-vendéglátás szak tantervét, s van szálloda specializációjuk is, ami talán különösen érdekelhet.
2019. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. aug. 9. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!