Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha online formában végzek el...

Ha online formában végzek el sgy BSc szakot, akkor az a diploma ugyanannyit fog érni, mintha bejártam volna, illetve klasszikus MSc-re ugyanúgy felvehetnek?

Figyelt kérdés
(külföldi egyetemen)

2019. aug. 8. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom, hogy hol az istenbe lehet online egyetemet végezni (remélem sehol), de hogyha mégis, kétlem hogy el fogadják, az meg egyenesen biztos, hogy itthon semmilyen MSc-re nem tudsz vele menni.
2019. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Még itthon is van olyan, hogy távoktatás, csak nagyon kevés szaknál és nem tudom, hogy jelenleg van e folyamatban ilyen...


Mindenesetre az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban is van ilyen, előbbiben kevesebb de meglehetősen neves egyetemeken is, utóbbiban több, de inkább ilyen "futottak még" egyetemeken...


Leginkább infirmatikai (inkább computer science mintsem software engineering) és gazdasági szakokat indítanak így, de láttam elvétve pszichológiát is.


Ha jól tudom egy ilyen képzés esetében napi kapcsolattartás van videó chaten...


De én sem tudok sokat erről az egészről.


Van olyan amerikai énekes is aki elkezdett egy BSc szakot rendesen, de 1 év után váltott online formára a világturnéja miatt.

2019. aug. 8. 20:08
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Csak azért tudom, hogy létezik ilyen, mert nálunk is szóba került, hogy távoktatásban-online is elindítják a szakot 2-3 éven belül, ahol én vagyok, de az egy MSc.

A tanárok nálunk már az esti képzésnél is húzták a szájukat, hogy kevesebb anyag, kevesebb tétel stb, de munkahelyen úgyse kérdezik, hacsak ki nem emelted az önéletrajzodba, de ezt inkább ne tedd.

Az MSc-nél van szóbeli. Ha elég jó átlagot szerzel így + a szóbeli részen sok pontot szerzel, akkor simán felvesznek.

2019. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha neves egyetemen (MIT, Stanford, Columbia, Princeton stb.) végzed, akkor ugyanannyit ér, mintha odajártál volna. De a diploma nevében benne van, hogy Online, és ezt a magyar munkaadók lehet, hogy nem nézik jó szemmel.
2019. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2%

1. “Nem tudom, hogy hol az istenbe lehet online egyetemet végezni (remélem sehol),”


Leginkább a Courserán és az edX-en. És nyugodj meg, sokkal magasabb színvonalon, mint egy itthoni noname BME.

2019. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a kérdező szerintem nem coursera és edx társaira gondol. Hanem rendes akkreditált BSc szakra.


Ami egyébként teljesen lehetséges, nyugaton nem újdonság.

Angliában létezik a The Open University, ami az UK legnagyobb egyetemének számít a diákjai száma miatt.

Ez egy teljesen Online platformon működő, teljesen akkreditált diplomát adó intézmény.

A diplomájuk teljes mértékben megegyezik elfogadottságban mint bármelyik másik angol egyetem papírja.

Hivatalos követelményeik egyébként nincsenek a szakoknak, csak az angol nyelv. A vizsgák online zajlanak, de az angol egyetemek általában a beadandókat nyomják, azt meg eleve otthon írod. Csak feltöltöd a moodle féle oldalukra. (Nem tudom mit használnak pontosan)


Ja és nincs is rossz helyezésen a ranglistákon, azt hiszem Angliában top 60-ban benne van. A BSc diplomájukkal ugyanúgy jelentkezhetsz MSc-re is, más rendes egyetemre is. Akár Magyarországra is, hisz teljesen akkreditált.


Infós szakjaik is vannak:

[link]


Meg léteznek Angliában olyan College-ok is, amik mivel nem egyetemnek minősülnek de van felsőoktatási részlegük, maguk nem validálhatják az ott adott végzettségeiket. Ezért van ahol leszerződnek, és az Open University szabályait követik, ezért a diplomát is onnan kapják. Viszont nappali képzésen. Ha nem lenne akkreditált, nem validálhatnák más intézmény nappalis diákjainak a diplomájukat. De nekik lehet. Egyébként az Open Uni az egyik legkiemelkedőbb a távoktatásban a világon.

2019. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1%

A Courserán rendes egyetemek hirdetnek rendes diplomát. Nézd meg, egyből az arcodba tolja. Ez például egy CS BSc: [link]


Van még egy tucat.

2019. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1%
Itt van a teljes kínálat: [link]
2019. aug. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valóban az olyanok érdekelnének, melyek akreditált papírt adnak, mellyel utána lehet menni "sima", "normális" nem online MA/MSc szakra full, vagy part time is.


Például amerikában ilyen ha minden igaz, a Fort Hays State University... Persze tisztában vagyok vele, hogy az U.S.A-ba egy közepes egyetemre is nehezebb és drágább kojutni magyarként, mint egy angol top egyetemre, de most csak az elméleti dolgok érdekelnek...


Tehát ha valaki szerez egy diplomát az Open University egyik szakján, akkor később ugyanúgy felvételt nyerhet bármelyik, akár nagyon neves egyetem képzésére mint például az Oxford? Majd doktorálhat is, stb. stb.

Vagyis valóban semmilyen hátránnyal nem jár, ha online szakon végzett,sem a tovább tanulásban sem a munkaerőpiacon?

2019. aug. 9. 14:10
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Az Open Universitynek nem tudom, milyen a híre; de a nagyon hasonló (csak német) Fernuniversität Hagennek nagyon-nagyon jó a híre, és konkrétan többet ér a diploma Németországban, mint egy Corvinusos vagy ELTE-s.
2019. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!