Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosira járók miért...

Az orvosira járók miért képzelik magukat felsőbbrendűnek?

Figyelt kérdés

Elég széles a baráti/ismeretségi köröm, és van benne több orvosira járó ember is.

És nekem (és több barátomnak is) az a tapasztalatom, hogy teljesen lenézik a bármilyen más egyetemre/szakra járó embereket, mintha ők valami felsőbbrendű kaszthoz tartoznának.

Még ahogy beszélnek, akár teljesen hétköznapi dolgokról, az is olyan lekezelő, flegma.

Kicsit olyan érzése van az embernek, mintha 22-23 évesen ők sz@rták volna a spanyolviaszt.

Nekem ez nagyon ellenszenves és igazából az okát sem értem, hogy miért.

Azért mert sokat kell tanulni az orvosin? De most komolyan azt hiszik, hogy más szakokon nem kell tanulni, ott ingyen adják a diplomát pl egy mérnöknek?

Vagy attól vannak így elszállva maguktól, hogy ott lesz a dr. a nevük előtt, meg fehér köpenyt hordhatnak??



2019. aug. 9. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
67%
Az orvos mindig is egy kiemelten elit ága volt a foglalkozásoknak, mióta világ a világ. Nincs mit csodálkozni ezen, hogy azt hiszik, különbek.
2019. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:

1:

Esetleg 200 évvel ezelőtt.

De ma már az orvos egy ugyanolyan szolgáltató szakma, mint pl egy autószerelő, vagy villanyszerelő kb.

2019. aug. 9. 10:33
 3/71 anonim ***** válasza:
60%
Hát azért nem. Szeretnéd, ha így lenne, de nem.
2019. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
64%
Az a világ még nem jött el, ahol egy autószerelő azonos lapon van említve pl. egy sebész orvossal. Álmodban, max.
2019. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim válasza:
7%
Jah az orvos szerintem is kiemeltebb. Nah megnezem hohy mennyit keres egy belgyogyasz vallalkozo es egy autoszerelo vallalkozo mondjuk 40 evesen.
2019. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem csak a kereseten múlik (bár tény, hogy az is többszörös), de azon is, hogy az egyik a kocsid teszi helyre, a másik meg az életed, vagy a szeretteid életét menti meg. Nem lesz egyforma a hatás soha.
2019. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

Nem érted, nem azt mondtam.

Hanem azt, hogy ugyanolyan szolgáltató szakma.

Vannak alkotó, vezetői és szolgáltató szakmák. Az orvos az tipikusan szolgáltató szakma.

2019. aug. 9. 10:40
 8/71 anonim ***** válasza:
41%
Remek. És?
2019. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
48%

Gyakorlatilag az orvosok tanulnak a legtöbbet a diplomájukhoz. Az egyik legnagyobb felelősségű munkát végzik majd, van mire nagy képünek lenniük szerintem.

Proli dolog összehasonlítani a villanyszerelessel. Mondom úgy, hogy az egyik szakmám pont az.

2019. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

5:

Most a keresetet hagyjuk, mert nem erről szól a kérdés.

Kereshet egy orvos 200e-t, de 2M-t is.

2019. aug. 9. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!