Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri logisztikai mérnöknek...

Megéri logisztikai mérnöknek tanulni Budapesten a BME-n?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudna esetleg első kézből segíteni annak nagyon hálás lennék. Illetve vannak további kérdéseim is: ha lány vagyok is jó lehet nekem ez a szak? Később is el tudnék helyezkedni? Az egyetem nagyon kemény? Nincs problémám se a matekkal, se a fizikával. Valamint ha nem infóból érettségizek hanem fizikából az baj? Vagyis fogok hátrányt érezni?

2019. aug. 9. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Használható diploma, ha lány vagy, az annyi hátrányt jelenthet, hogy pár 80 éves prof. közli veled, hogy nők nem valók mérnöknek.

(Én a helyedben, ha csak nem vagy Pesti, akkor Győrbe mennék. Pest manapság teljesen túlzsúfolt, élhetetlen város, kolit valószínűleg nem kapnál, albérlet 100 alatt felejtős, közlekedni életveszély, stb.

Ellenben Győr egy teljesen szép, élhető város, nagy valószínűséggel kapnál kolit, nem túlzsúfolt, és ott az AUDI, ahol tudsz gyakornokoskodni, én még sehol nem láttam olyan gyakornoki fizukat, mint ott van (Br. 240.000 a kezdőfizu, és ha elvégzed az egyetemet tát karokkal várnak.), valamint a világ legnagyobb motorgyára, és még lehetne sorolni, biztos karrier várna rád mérnökként. [link] )

2019. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha fizikából érettségizel, az még talán jobb is. Fizika általában húzósabb, mint az infó. Közép infó érettségi meg amúgy is csak office kezelés.
2019. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosnak találtam őket! :)
2019. aug. 9. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Az elsőnek (#1) üzenném, hogy:

- A BME a 11. kerületben Budán van, ami nem túlzsúfolt, ez egy élhető kerület. Sok fával, hegyekkel, túrázási lehetőséggel.

- A BME összes karának van saját kollégiuma, és a kollégiumba jelentkező hallgatók gyakorlatilag 100%-át felveszik.

- Munkalehetőséget nem helyben kell keresni, aki itt végez az is mehet egyenesen az Audiba, de gyakorlatilag bárhova. Pest megyében van párszáz nagyobb üzem, párezer logisztikai cég.


Hogy a kérdezőnek is válaszoljak. Nem fogsz hátrányt szenvedni, a Logisztikai mérnök BSc-n a hallgatók fele lány, és nincs 80+ éves Prof. Az oktatók átlagéletkora ~40 körül van.

2019. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

#1: Köszönjük az AUDI reklámot, most nézzük a tényeket: "Pesten" (ami valójában Buda) a BME-n gyakorlatilag dobálják az emberek után a kollégiumot, őszi félévekben is előfordul, hogy nem sikerül feltölteni a kolikat, és üresen állnak a férőhelyek. A közlekedés kategóriákkal jobb, mint pl. Győrben, szerintem nem is érdemes hasonlítgatni.


Én azt mondom, hacsak nem vagy győri, akkor mindenképpen Budapestet válaszd a két város közül (de elsőként természetesen célozd meg a lakóhelyedhez legközelebbi egyetemet).

2019. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom ti melyik univerzumi BME-be jártok. Volt gimis osztályomból legalább 10 ember ment BME-re. 2-en kaptak kolit.
2019. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Ha csak 2-en kérnek kolit, akkor annyian is fognak kapni, nyilván aki nem jelentkezik, az nem kap férőhelyet. A saját tapasztalatom az, hogy gólyáknak jellemzően a minimálisan előírt felvételi pontszám már elég szokott lenni a bekerüléshez, onnantól pedig úgyis a tanulmányi átlagodtól függ a dolog.
2019. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: Logisztikai mérnök képzésre jelentkezők a közlekkaros Baross Gábor Kollégiumban kapnak szobát. Itt van bőven férőhely, ha nincs valamilyen kizáró ok, akkor a jelentkező biztos kapni fog szobát.
2019. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!