Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzés vagy...

Felsőoktatási szakképzés vagy okj?

Figyelt kérdés
A véleményeteket szeretném kérni. Alapképzésre jelentkeztem a BGE turisztika és vendéglátás szakára, de csak felsőoktatásira vettek fel, ami ugye nem diplomát ad, hanem oklevelet. Sokan megpróbáltak lebeszélni róla, mert hogy nincs értelme ezt a szakot tanulni, mivel papír nélkül is betölthetőek ezek a munkakörök. Mások pedig az okj-ről próbáltak meg lebeszélni, mert hogy az mégsem egyetemen történő oktatás, pedig lényegében mindkettő csak oklevelet ad, nem diplomát. OKJ terén még nem tudom, mi tanulnék, csak annyi a biztos, hogy ez a két opció van. Ha okj-re mennék, pár év múlva újra próbálkoznék egyetemen, viszont nem tudom, hogy most hogyan döntsek. Aki esetleg volt már hasonló helyzetben, vagy van tapasztalata/véleménye, az kérem írja le, mit gondol! Köszönöm szépen előre

2019. aug. 12. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
A FOSZK-t ajánlom. Az komolyabb, mint egy sima OKJ, és néhány kreditet beszámítanak majd, ha később egyetemi tanulmányokat akarsz folytatni. De lehet, hogy ezzel is el tudsz majd helyezkedni, és nem lesz szükséged egyetemi oklevélre.
2019. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
25%
A legtöbb felsőoktatási szakképzésnek nincs semmi értelme, ennek különösen nincs. Ha hasonlóan "komoly" OKJ-t választasz, annak sincs. Inkább dolgozz egy évet, és próbáld meg jövőre újra a BA-t.
2019. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
A foszk is OKJ végzettség, szóval már a kérdést sem értem.
2019. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Hát ebben nagyon nehéz igazságot tenni, de az tény, hogy nagy a túlképzés turizmus vendéglátás szakos egyetemistából, ami azt jelenti, hogy olyan állásokat is betöltenek, amihez elég lenne egy FOSZK. Például ha utazási irodában leszel utazásszervező, ahhoz szerintem bőven elég a FOSZK is, de az állásinterjúkon BA-sokkal fogsz szembetalálkozni. Viszont lehet, hogy téged vesznek fel, mert kevesebb fizetéssel is beéred, és nem nősz a főnök nyakára. Tehát ha lány vagy, akkor szerintem menj bátran a FOSZK-ra és keress mellette szakmai munkát például recepciós hotelben.


Azért mondom, hogy ha lány vagy, mert lányként nagyon kevés a versenyképes OKJ, gondolom nem akarsz autószerelő vagy kőműves lenni.

2019. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Én Bsc képzésem mellett mentem kereskedelem és marketing (kereskedelmi logisztika) Foszk-rá. Nekem kifejezetten jó tapasztalataim vannak erről a képzési formáról. Ajánlom neked!
2019. aug. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! Most végeztem Foszkon (mezőgazdaságin). Bsc-re felvételiztem, de nem kaptam meg a plusz pontokat ezért a szakért, míg egy okj-t elfogadtak volna. Foszkon szinte ugyanazt tanulod, mint a Bsc-sek, közel ugyanolyan elvárásokkal. Személy szerint én örültem volna, ha egy okj-s képzést végeztem volna el, mivel akkor biztosan felvettek volna az adott szakra. Egyedül annyi előnyöm van, hogyha felvesznek jövőre (remélem), akkor pár tárgyamat el tudom fogattatni és nem kell újra teljesítenem.

Akikkel beszéltem (vállalkozók, különböző vezetők) ők nem nagyon ismerik ezt a Foszkos képzést, míg egy okj-t igen. Tudom, hogy a te választott szakod teljesen más, de remélem tudtam segíteni egy keveset azzal, hogy leírtam a történetem. :)

U.I.: Egy ismerősöm PTE-n tanul turizmus és vendéglátás szakon (foszk, de ott foksznak hívják) és csak akkor kapják meg az oklevelüket, ha 2 szakmai nyelvvizsgát tesznek le. (Ha a 2 nyelvvizsga nincs meg, abban az esetben csak egy papírt kapnak, hogy az adott szakot teljesítették)

21/L

2019. aug. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!