Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező vagy mérnökinfo...

Programtervező vagy mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

Első sorban az lenne a kérdésem,hogy aki jártasabb ebben az melyiket ajánlaná? Inkább a tervezés érdekel ebből gondoltam,hogy a programtervezés illene nekem.

Másodszorra, egyáltalán mehetek e úgy programtervezőnek,hogy semmi előzetes tudásom nincs?!

Ha programtervezőnek megyek akkor merre tudok tovább menni az egyetem után? És mikre szakosodhatok? Mint említettem inkább a programozás érdekel,de a grafika is. Őszintén nem tudom hogyan mennek ezek a dolgok. Örülnék ha valaki leírná😊


2019. aug. 13. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármiféle alap tudás nélkül is mehetsz bármelyik szakra, hisz mindent a nulláról kezdenek tanítani. Bár lehet eleinte kicsit gyors lesz a tempó.


A mérnökinfó egy némileg általánosabb informatikai szak. Többféle dolgot tanultok, de mindenbe csak belekóstoltok.

Proginfón viszonylag több az elmélet és a matek, de persze a programozás is. Némileg jobban elmélyültök benne.


Ha téged egyedül csak a programozás érdekel, a matek nincs ellenedre, és egy kicsit sem mozgatja meg a fantáziádat mondjuk a hálózat, hardware, kis fizika meg még a többi tárgy ami van mérnökinfón, akkor inkább proginfót válaszd.


Mindkét végzettséggel ugyanazokat a munkaköröket töltheted be. Jelentkezhetsz bármilyen IT-s munkára, nem lesz senkinek sem ellenére, hogy most épp mérnökinfó vagy proginfó diplomád van. A papír az a belépő. Ha az megvan, mehetsz bármerre az IT-ban, feltéve ha értesz hozzá.

2019. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A többi kérdésedre pedig megtalálod a kiszemelt egyetem weboldalán a választ, a szakirányokat és a tantárgyakat illetően. Hisz ez helyenként eltérhet.
2019. aug. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mérnökinfóra járok. Itt a matekos tárgyak ki vannak cserélve mérnöki tárgyakra (pl. digitális technika, elektronika, mikroprocesszorok vezérlése ...stb). Persze itt is van elég matek (analízis, valószínűségszámítás és statisztika, diszkrét matek). De jóval kevesebb a matek, mint proginfón. Mivel a proginfó régi neve programtervező matematikus volt. Középsikola matekot nagyon kell tudnod, sőt nem árt az emelt szint sem, mert proginfon mondhatni alapnak veszik, hogy tudod és elég gyors a tempó. Mérnökinfóval alapvetően több lehetőséged van. Mert ott tanulsz üzemeltetést, programozást, kiberbiztonságot. Proginfón meg mondhatni szinte csak a programozói karrierre készítenek fel. Mérnökinfo gyakorlatiasabb, proginfo elméletibb képzés. Úgy hallottam, hogy proginfon papíron programoznak főképp, és 2 évig gép elé se ülnek (legalábbis az ELTE-n). Itt mérnökinfón is papíron van a vizsga, de hogy lehessen jönni vizsgázni, gépen kell proramozni a zárthelyi dolgozatok során illetve a beadandót is gépen kell beadni.
2019. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!