Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz tanulóból az orvosira?

Rossz tanulóból az orvosira?

Figyelt kérdés
Most végeztem a 10. osztállyal, nagyon nagyon nyögve nyelősen, amit csak magamnak köszönhetek. A kémia idén ment ki ugye, biológia jövőre is lesz. A kémia nem a kedvencem amúgy sem, de a nem tanulásnak hála 1,5re nem buktam meg. A bioszt viszont kifejezetten szeretem, de abból is csak 2-3 körül lettem idén. Ezek a jegyek még sehol nem számítanak ugye. Ha 11-12ben csak erre koncentrálok sikerülhetne nekem is elérni az álmom?
2019. aug. 13. 12:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Kémia jegy számít.
2019. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Kutyából nem lesz szalonna, tartja a mondás, ha eddig rest voltál tanulni, kétlem hogy a jövőben másképp lenne.
2019. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Ne csak erre koncentrálj, hanem az összes többi tantárgyra is. Akkor tudod meg, hogy mire vagy képes, ha minél többet próbálsz tanulni. Csináld szorgalmasan a sulit, aztán az érettséginél eldől, hogy elég lesz-e. Ha igen, akkor látni fogod, hogy a szorgalommal, kitartással előre lehet jutni. Ez az egyetemen is a legfontosabb lesz.
2019. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kémiafaktra kellene menned egy jó emeltért és/vagy felkészítőre, különtanárhoz. De az első kettőt nem fogod bírni ilyen eredménnyel, utóbbinál meg az alapoktól kellene mindent újrakezdeni. Akkor lenne (lett volna) esélyed, ha ezen a nyáron behoztad volna a hiányosságaidat. Így maradt ez a 2 év, de ha komolyan gondolod, akkor végig kell tanulnod a hétvégéket és szünetekben is foglalkoznod kell az anyaggal.
2019. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én csak a saját példámat tudom felhozni:

Felvettem mindkét faktot 11.-ben úgy,hogy ötös voltam mindenből. A kémia nekem nagyon nehéz volt,a heti 90perc a suliban semmire sem volt elég,így végül leadtam... A bioszra koncentráltam,abból végül meglett a 80%-os emelt.

A nulláról kezdve 2-es átlaggal szerintem felejtős a dolog.

2019. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha lustaságod miatt voltak eddig ilyenek a jegyeid, akkor ha innentől nekikezdesz tanulni (napi 5-12 órát), sikerülhet a jó kémia és biosz emelt. Orvosira ha jól emlékszem 2 emelt kell. Ezenfelül csinálj meg legalább egy B2, de inkább C1 nyelvvizsgát. Ha megteheted, kezdj el járni már most ilyen érettségi előkészítő kurzusokra, pl. Magisterre (én náluk voltam matekból és fizikából, megérte).

Persze ezek mellett ne hanyagold el a többi tárgyat se, de ne menjen a tanulásuk a biosz/kémia rovására.

Ja, és tanulj valamennyi matekot is.

Még itt egy fél hónap a nyárból, kezdd el még a suli előtt a készülést.

2019. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Talán kémia helyett választhatod a fizikát is, ha neked az jobban a kedvedre való.
2019. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Ne álszenteskedjünk már, ha valaki olyan sík, hogy közép kémiából meg bioszból bukás közelében áll, akkor kerülje el messziről az egészségügyi szakokat.
2019. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Nekem volt egy tipikusan 3-as tanuló osztálytársam, aki mindig lusta volt, de azért a biosz-kémiához odatette magát, és nagyjából jó jegyeket kapott. Én meg az a tipikus osztályelső voltam, 2 nyelvvizsgával, és mindenki azt mondta, hogy a másik lánynak esélye se lesz orvosin, főleg, ha olyanok mennek oda, mint én. Na és mi lett? Ő még mindig ott van, mert:

- kemény fából faragták, nem sírta el magát, ha rossz jegyet kapott az egyetemen, mint én, mert őt nem is érdekelte a rossz jegy, kész, ez van, megyek még egyszer, bennem meg egy világ omlott össze az igazságtalanságoktól

- nem sajnálta se testét se lelkét, ha hajnalokig kellett tanulni minden nap! Én meg lelkileg és testileg is belegörnyedtem ebbe, mert nagyon nem voltam hozzászokva, az álmatlanság pedig depressziót okozott

- nem félt csalni meg taktikátni, ott csalt, ahol tudott, ahol lehetett, meg mások is. Én meg mindig mindent meg akartam tanulni becsületesen, hogy jó orvos legyek


Ő még bent van, én már nem, nem bírtam. Azt sem, hogy egyesek szülei meg kifizetik az intézeteknek a támogatást, így őket meg se buktatják (pl. anatómiából). És ezekből is orvosok lesznek. Belőlem meg nem :(


Úgyhogy ebből megtanultam, hogy nem lehet senkit elkönyvelni csak a jegyei alapján...

2019. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy szereted a bioszt, önmagában kevés. Sikerülhet az orvosi, ha most elhatározod, hogy tanulsz. Csinálni kell, akkor is ha nem akarod 😃 (Én nem a duplázásra hajtottam anno, minden tárgyból ötöst akartam.)

Az egyetemen is van egy év orvosi kémia, szóval ha fizikával is jössz, akkor sem úszod meg. Másodévben meg jön egy év biokémia.

A felvételi követelmény emelt biológiai és emelt kémia vagy fizika. És ugye nyelvizsga is, de az meg úgyis kell a diplomához. (Ez utóbbi miatt angolt csinálj, ha lehet, mert az kell.)

2019. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!