Fogorvoson gondolkozok. Hogyan kerülhetek be az egyetemre?

Figyelt kérdés
Most megyek gimnáziumba. Miből kell nagyon jónak lennem ? Azt tudom, hogy biosz, kémia, fizika... de a matek :( Az nagyon nem megy nekem :( És ha 2-es leszek? Akkor már semmi esélyem nem lesz?! És a többiből abból hanyasnak kell legyek? Tudom sok kérdés de ha valaki már be került vagy ezt szeretné akkor egy kis segítséget szeretnék kérni.

2019. aug. 14. 22:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
2es matekkal orvosin? Gyorsan felejtsd el.
2019. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha bioszból és kémiából/fizikából írsz egy erős emelt érettségit, a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni a matek eredményed. A fogorvosin a matek marginális, talán lesz egy félév orvosi statisztikád, amit a négy alapművelet kellő ismeretével és minimális gyakorlással már tudsz abszolválni.
2019. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Na igen ám, de a kémiás számításokhoz kell egy kis matek. Nem mondom, hogy advanced, de a kettes kevés hozzá. De figyelj, nagyon fiatal vagy még. Előtted a lehetőségek tárháza; elkezded a gimit, aztán meglátod mi megy, mi nem. Ha maradsz a fogorvosi mellett, akkor meg esetleg magántanár segíthet neked kicsit felzárkózni. Mindent csak akarni kell.

Nem mondom, hogy legyél kitűnő, de egy erős 4-es azért kellene, hogy legyen az átlagod. A kémiát/fizikát, bioszt kell majd főleg húzni, plusz a gimi utolsó két éve az, ami számit igazán, az érettségi a legtöbbet.

2019. aug. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Meg kérdeztem egy orvost is tegnap. És azt válaszolta, hogy nem neki a barátja is 2-es volt és orvos lett.
2019. aug. 15. 10:29
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
A matek tényleg semmit sem fog számítani, ha jó vagy bioszból, fizikából és kémiából. :D
2019. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
És mégis hogy lenne jó, ha mindegyiknek az alapja a matek?
2019. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát most erre mit mondjak? Nagyobb valószínűséggel lesz orvos, aki azért egy hármas, de inkább négyes szinten tudja a matekot, mint aki kettesre. Mert kell a kémiás számításokhoz. Ha nincs egy kis matek alapod, nem tudsz kristályvizes meg tudja franc még milyen példákat számolni.
2019. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A kémia az megy azt nagyon szeretem. A fizika azért már nehezebb de azt is könnyeben értem meg mint a matekot. A matek nekem tényleg nagyon más és nehezebb. Törekedni fogok a 3-ra :) Köszönöm a válaszokat.
2019. aug. 15. 16:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha van motivációd, akkor a matekon is túl fogsz jutni, hidd el, orvosin nem azon fogsz elhasalni. :D Anatómia stb...
2019. aug. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A kémiához valóban kell egy kis matek, a fizikához meg talán még egy kicsit több is.

Ha azt nézem, mi kell a kémiaérettségihez, akkor szinte elég, ha mennek a kétismeretlenes egyenletrendszerek, a másodfokú egyenletek, valamit az egyenes arányosság, de ezek akkor nagyon menjenek, és ÉRTSD is, amit csinálsz, mert úgy már nem annyira nehéz egy számítási feladat sem. Egyetemen a biofizikához már azért több kell (tapasztalat). Itt - még ha az előadók nem is merik kimondani - gyakran kőkemény differenciálegyenletekről lesz szó bizonyos képletek esetén, amit amúgy középszinten nem is oktatnak matekból, tehát egyetemen sem kérik így. De ha az ember picit átlátja a függvényeket (pl. megérti, mi az a meredekség, milyen információkat szolgáltat), sok felesleges magolástól kíméli meg magát. És még nem is beszéltem az egyes képletek egymásból történő levezetéséről. Tény, ma már sok helyen használhatsz képletgyűjteményt, így egy képletet sem kell megjegyezni. De azért hátha... És egy képlet átrendezése nem olyan nagy kunszt.

Ami engem elgondolkodtat, hogy hogyan vagy képes átlátni a kémiát/fizikát nagyon jól, míg a matekot ennyire pocsékul. Azért mégiscsak a matematika a természettudományok alapja... És ha a matek tényleg csak kettes szinten megy, nehezen tudom elképzelni, hogy kémiából jól megy a tömeghatás törvénye, a már említett kristályvizes példák, gázegyensúlyok, a pH-számítás meg a többi izgi feladat. Fizikából meg hogy megy egyáltalán bármilyen számítási feladat? Csak képletek magolásával, vagy érted is őket? Mert ha érted a képleteket, nem csak bemagoltad őket, akkor az a kettesnél valamivel jobb matektudásról árulkodik. Ha ez így van, akkor lehetséges, hogy csak a matektanárod magyarázott számodra kevésbé érthetően, túl szigorú volt a követelményrendszere (vagy bármi más).

De kár előre a matekon aggódni. Vedd komolyan, szánj rá mondjuk kilencedik első félévében minden héten 4-szer másfél órát, aztán meglátod félévkor, hogy mennyire éri meg a fáradságot. Ha csak a matek nem megy jól, attól még lehetsz jó fogorvos, de egy bizonyos szint alatt a rossz matek negatívan befolyásolja a kémiát (meg a fizikát).

2019. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!