Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy győzzem meg a tesómat,...

Hogy győzzem meg a tesómat, hogy ne jelentkezzen fizika szakra?

Figyelt kérdés

Idén lesz 12-es... Eddig is vmi természettudományos szakon gondolkodott, de soha fizikán... látott valami dokumentumfilmet a neten, azóta könyvtárból vett ki ilyen érdekes fizika meg matek könyveket... suliban közepes volt fizikából, de itthon mindig szidta a tanárt, emiatt nem is szerette a tárgyat...

erre ő közben rájött, hogy nem is a tantárggyal volt a baj... mondom jó, de már rég elkésett ezzel, matekre se nagyon feküdt rá, hogy neki az majd úgyse kell...

tud egyedül tanulni nagyon is jól, de akkor sem hiszem, hogy lenne ideje felkészülni, pótólni + a többi tantárgyra is kell figyelni... de hogy ő fizikus meg csillagász vagy űrkutató akar lenni...

segítsetek!!! csak én látom kilátástalannak a helyzetet?! a szüleink NAGYON nem örülnének, ha érettségi miatt ki kéne hagyjon egy évet...


baj, nem baj: ha egyszer fejébe vesz valamit, akkor azt addig nyomatja, míg el nem éri... de most félek hiába fog naponta órákat rászánni, ha meg is írja az 5-ös érettségit... egyetemen mit fog csinálni??



2019. aug. 15. 09:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Ne győzd meg. Ha ezt szeretné és tesz is érte, akkor az remek.


Te amúgy mit tanultál?

2019. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Egyetemen mit fog csinálni... Tanulni. A kérdés inkább az, egyetem után mit fog csinálni. Az ő élete, az ő döntése. A Mekibe akár diplomával is felveszik majd. De ne szaladjunk ennyire előre! Lehet, hogy egy hónap múlva már lótenyésztő akar majd lenni.
2019. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy olvastam amit írtál, egyáltalán nem éreztem kilátástalannak a helyzetét. Tesód tud tanulni, ha akar és rájött, hogy ez érdekli. Idáig a tanár iránti ellenszenve fogta vissza, hogy jól teljesítsen. Az első jel, hogy alkalmas arra a szakra, ha felveszik. Nem kell elvenni ezt a lehetőséget, főleg ha van rá esélye, semmivel nincs elkésve, csak most végezte a 11. osztályt.

Miért baj, ha kihagy egy évet? Engem is csak másodjára vettek fel, de még jobban is alakult így minden.

Ne beszéld le róla.

2019. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

hát, ahogy ismerem tesz is érte, csak nem tudom lesz-e elég ideje, energiája...

én most megyek 10-be.


azon nem aggódom, hogy mit fog dolgozni... eléggé vezéregyéniség, feltalája magát, meg addig amúgyis RENGETEG IDŐ VAN.


nem tudom... eléggé félek, hogy szenvedni fog... a családunkban mindenki inkább művészi beállítottságú, bár a tesóm és én is "megbírjuk" a mateket, mindig viccelődtünk, hogy az nem nekünk való... ettől függetlenül ő választhat valami reálos dolgot, de akkor nagyon át kell állítsa az agyát erre... én így látom.

2019. aug. 15. 09:48
 5/28 A kérdező kommentje:
egy évvel később ment iskolába, mint a többiek (idén év végén lesz 19)... igazából ez az egyik fő indok, amiért nem akarják a szüleink, meg ő sem, hogy halasszon.
2019. aug. 15. 09:51
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem pont ne szólj bele. Örülni kellene, hogy felismerte, mivel akar foglalkozni.


Én 2 évet vesztegettem el gazdasági szakra, mikor rájöttem, hogy nem nekem való és teljes váltással mérnök lettem.

Aztán bő 10 évvel később rádöbbentem, hogy az az utam, hogy gyerekekkel foglalkozzak.


Jó lett volna, ha ezt már 17 évesen tudom. Nem vesztegetek el 15 évet az életemből olyan dolgokra, amiket igazából soha nem is élveztem.

2019. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

örvendek, hogy ilyen pozitívan látjátok... de mi van, ha pont azzal vesztegetne időt, ha fizikára menne? teljesen más irányba haladt eddig.

féltem őt, de persze nagyon örülnék, ha végül kiderülne, hogy ez az ő igaz hivatása...

csak hát ott a biztos kémia, biosz amiből készült, tudja, szereti is. miért rizikózna utolsó évben?

2019. aug. 15. 10:05
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

És azzal mit csináljon? Én biosz szakra jártam, ezért kérdezem, hogy ha nem érdekli, nem akar kutató lenni, akkor minek tanulja azt középsuliba és menjen egyetemre erre a szakra?


Egyébként addig egy csomó idő van, én felvételi jelentkezésnél sem tudtam még, hogy művészeti szakra jelentkezzek, mert minden pályázott versenyen nyertem és szeretek művészkedni, vagy biológia szakra menjek. Utóbbi mellett döntöttem az utolsó percben, azóta elvégeztem, majd egy más fajta mesterképzés és most az élelmiszeripar minőségbiztosítási területén dolgozom

2019. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, én jogász akartam lenni, mint a szüleim. Ahhoz töri és magyar kell. Erre én fakt választáskor beírtam a bioszt és kémiát. A papír leadása előtti pár hétben jöttem rá, hogy mást akarok. Nagyon nagyot néztek és annyit mondtak, hogy okés, hajrá. Nem akartak lebeszélni. Aztán felvettek egyetemre (másodjára mint mondtam, akkor voltam 20 éves) és jól megy. Szóval azért mert a család művészi beállítottságú, nem feltétlen kell neki is annak lenni.

Úgyhogy inkább bátorítsd, támogasd, hogy sikerüljön neki.

2019. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%
Inkább örülj, hogy ennyire okos, hogy felismerte, hogy a fizika egy abszolút érdekes és piacképes szak.
2019. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!