Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaság Informatika vagy...

Gazdaság Informatika vagy Mérnök Informatika?

Figyelt kérdés

Jelenleg középiskolában tanulok műszaki informatikusnak.

Érettségi után mi lenne a logikusabb lépés? Jeleskedek informatikából, szeretek programozni.


2019. aug. 15. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg kérdés van már gyk-n ezzel a témával kapcsolatban, párat mindenképp nézz meg.

Programozáson kívül mi tetszik még? Mit szeretnél majd dolgozni? Gazdasági tárgyakkal hogy állsz? Szereted őket?

Inkább egy általánosabb infószakra mennél ahol többféle dolgot tanulsz, vagy csak a programozás izgat? Matekkal hogy állsz?

Ha több dolgot akarsz tanulni, kevésbé elmélyülve, akkor mérnökinfó. Viszont ott van némi fizika és elektromosságtan ugye a mérnöki tárgyak.

Ha inkább csak programozás érdekel, akkor ott van még a némileg elméletibb programtervező informatikus szak.


Melyik egyetemet szemelted ki? Annak az oldalán nézd meg a szakoknak a tanmenetét, és azt válaszd amelyik jobban tetszik.

2019. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Mérnökinfo. Én most váltotottam szakot gazdinforol mérnökinfora. Hulladék a gazdinfo, szóval azt ne válaszd
2019. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Vagy még ott van a BProf üzemmérnök informatikus képzés is. Ez sokkal gyakorlatiasabb. Akkor ajánlom, ha nem vagy biztos magadban (mármint tudásilag, mivel könnyebb mint a BSc), és ha nem tervezel MSc-re menni.
2019. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vodafonelive ***** válasza:
28%

Gazdinfóval sosem leszel mérnök.

Mérnökinfóval még lehetsz menedzser vagy valamilyen gazdasági vonalú szakember!

Nehézségre kb ugyan olyan lehet, talán a mérnökin több a matekos tantárgy a fizika és elektronika miatt is.

2019. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

“Gazdinfóval sosem leszel mérnök.”


Ismerek nagyon komoly architekteket judaisztika, filozófia, irodalom diplomával... :P


Teljesen jó a gazdinfó + önálló tanulás Courserán.

2019. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyik se. A gazdinfos az nem programozó, a mérnök informatikus az meg inkább mérnök, bár azok valamennyit programoznak is. Most talán az Óbudai Egyetem Informatikus szakja tűnik a legerősebbnek, én azt választanám, ha most lennék 18 éves.
2020. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"talán az Óbudai Egyetem Informatikus szakja tűnik a legerősebbnek"


Akkor nem ismered a BME-t, és az ELTE-t.

És mi az, hogy a mérnökinfo inkább mérnök, mint programozó? Én mérnökinfóra járok, és a szak nagy része programozó már az egyetem mellett is, vagy épp az akar lenni, amint végez. Definiálnád, hogy mit értesz az "inkább mérnök" munkakör alatt?

2020. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!