Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-ban orvosira jelentkezők,...

2020-ban orvosira jelentkezők, hány nyelvvizsgátok lesz?

Figyelt kérdés
A pluszpontokra vagyok kíváncsi. Tudom, hogy még 1 év van addig, de kb. ezt már szerintem mindenki sejti, hogy azon az 50 ponton kívül, ami a 2. emeltért fog járni, kinek lesz még valamilyen pluszpontja plusz 1 nyelvvizsgából, esetleg OKTV-ből vagy 3. emelttel próbálkozik valaki? :O

2019. aug. 18. 09:41
 1/10 anonim válasza:
100%
Nekem egy angol középfokúm van, amit kötelezőként tudok beszámítani, tehát pont nem jár érte. Illetve októberre tervezek egy felsőfokút, ha minden igaz, így kapok plusz 40 pontot, tehát a 100 többletből 90 meglesz, remélem...
2019. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miből lesz a felsőfok? Ha ugyanabból a nyelvből, azért nem fog járni pluszpont.
2019. aug. 18. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

#2


Hol van az leírva, hogy ha ugyanabból a nyelvből van két nyelvvizsga, nem járhat érte plusz pont?

2019. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Valahol tuti le van írva, most nem tudom hol olvastam, talán Eduline-on, talán az OH-n (Google a barátod), de ehhez józan paraszti ész is elég, hogy realizáld magadban.

Most is úgy van, hogy ha ugyanabból a nyelvből van egy középfokúd és felsőfokúd, nem kapsz érte 28 pontot is meg 40 pontot is.

Ha pedig valakinek alapból felsőfokúja van, 2020-tól, az egyenértékűnek számít a kötelező nyelvvizsgával. Még a 40-28 pontból fakadó különbséget sem adják meg, szóval az is csak egy sima kötelező nyelvvizsgának tudható be, hiába teljesíti túl a diák a követelményt, ami elvileg csak egy B2 nyelvvizsga. A hangsúly a nyelvvizsgán van.

Szóval ha nyelvvizsgából pluszpontot akarsz, 2 nyelvből kell, hogy legyen nyelvvizsgád.

2019. aug. 18. 13:45
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Járni fog érte a 40 pont akkor is ha ugyanabból a nyelvből van. Mert a középfokú nyelvvizsgával kiváltja a bemeneti követelményt így azért nyilván nem fog plusz pontot kapni de a felsőfokúért már járni fog a 40 pont.
2019. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az 5-ös írta, ilyenkor a 40 pontot megkapod.
2019. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

biosz és kémia emeltet megírom (remélem jól)

Van egy német középfokúm még tízedikből és most tervezek egy angol közepet csinálni.

2019. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van, itt találtam róla leírást, hátha bárkinek hasznosz lesz.


[link]


Ez jó hír :) Mindenesetre elég logikátlan szabályokat hoz az Oktatási Hivatal, nincs bennük semmi következetesség.

2019. aug. 18. 18:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8


Én épp arra utaltam, amit végül magad linkeltél, csak nem volt időm rákeresni konkrétan. Ezért csak sejtetni próbáltam, hogy lehet ugyanabból a nyelvből különböző vizsgád és jár érte pont.

#3

2019. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hàt nekem kettő ami tuti angol C1,német B2 és talán spanyolból és megprobálok egy B2est összehozni☺️
2019. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!