Hogyan zajlik most ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mivel jövőre kötelező egy emelt érettségi, ezért ez 0 plusz pontot jelent. Hogyan lehet akkor megszerezni a +50 pontot? Beleszámítják már akkor a nyelvvizsgát is, ha abból van emeltem? Vagy hogyan lesz minden? Aki tud infókat erről, kérem írja meg.

Előre is köszönöm!



2019. aug. 18. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkapod a nyelvvizsga pluszpontot,ha vizsgázol, mert a 60% fölötti nyelvi emelttel teljesítetted a nyelvvizsga feltételt.
2019. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor hogyan lesz meg a maximum szerezhető +100 pont? Egy emelt az 50 pont, és a maradék 50? 2 nyelvvizsga vagy hogyan?
2019. aug. 18. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem érted.

60% fölötti nyelvi érettségi- Kritériumkövetelmény, 0p

Nyelvvizsga 28/40p

Még egy emelt érettségi 50p


A maradékot meg az eddigi lehetőségekkel összeszedheted. Oktv, sporteredmény, stb.

2019. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De értettem. De egy emelt nyelvi érettségivel nincs meg a +50 pont, és ha 40 pontot szerzek nyelvvizsgával akkor még kell 10 pont. Tehát összesen + 90 pont van. Arra voltam kiváncsi, hogy akkor hogyan lehet összeszedni 100 többletpontot. Nem mindenki jár versenyekre meg stb...
2019. aug. 18. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak versenyekkel, meg szociális alapon. Ideje elkezdeni járni, ha százat szeretnél, bár elég sokan lesznek szerintem hozzád hasonlóan +78, vagy +90 ponttal.
2019. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes rágódni a pontokon. Mivel mindenkire ugyanazok a játékszabályok vonatkoznak ezért a relatív pontszámok ugyanolyanok lesznek. Ha eddig kaptál +50 pontot az emeltre, de most már nem, akkor sem fog számítani hiszen a többiek sem kapnak már érte. Jól kell megírni az érettségit és garantáltan be fogsz kerülni az egyetemre.

Az extra pontokat a mostani követelmények feletti teljesítményért kapsz majd. Azaz sporteredmény, hátrányos helyzet, még 1 nyelvvizsga (vagy emelt szintű), még 1 emelt érettségi, OKTV, stb.

Igazából lényegtelen hogyan számítják a pontokat. A diákok egymáshoz viszonyított pontjai nem fognak változni. Aki odateszi magát érettségin, és megírja őket a lehető legjobbra azt biztosan fel fogják venni. Csak annyi a különbség az eddigihez képest, hogy a minimum követelményeket megváltoztatták.

2019. aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. aug. 19. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!