Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán beállítottságúként...

Humán beállítottságúként milyen szakra érdemes menni?

Figyelt kérdés

Tanár nem akarok lenni.

Érdekelnek a könyvek, az olvasás, nyelvtanulás.

Informatikus-könyvtárosnak akartam menni aztán tolmácsnak mesterképzésen. De rájöttem, hogy túl sok lenne a matek, ami végképp nem menne.

Van valami hasonló szak amit ajánlanátok ilyen feltételekkel?

Tudom ott a felvi már néztem kb. mindent, de egyszerűen nem találok semmit.


2019. aug. 18. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Jog, rendvédelem, pszichológia
2019. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Önmagában ha az a kérdés, hogy mire érdemes fizetés szempontjából, akkor pszichológus, jogász vagy tolmács-fordító. Önmagában fizetés alapján pályát választani viszont erősen ellenjavalt, úgyhogy esetedben marad a tolmács-fordító MA ezek közül, ha az érdekelne is. Ha jól tudom erre a mesterre nagyjából minden alapszakról el lehet menni, szóval innentől kezdve megint az a kérdés, hogy mi érdekelne. Ha tolmácsnak készülsz feltételezem szereted a nyelveket meg mennek is. Ez esetben jó választás lehetne egy ritka nyelvszak. Felszednél ebből a nyelvből is egy stabil tudást a folyékony angol és német mellé az már önmagában egy piacképes tudás, ha erre ráhúzol még egy tolmács mestert azzal már lehet szépen keresni.
2019. aug. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam rajta, hogy elvégzek valami ritka nyelves alapot, viszont nem beszélek más nyelven csak angolul meg németül.

Tehát nem vennének fel így.

2019. aug. 18. 15:26
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem úgy van, hogy például keleti nyelvekre ha mész akkor az alapoktól kezdik el tanítani a nyelvet? De lehet tévedek.
2019. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos emelt érettségi kell abból a nyelvből amire menni akarsz.
2019. aug. 18. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, akkor rosszul emlékeztem.


Viszont anglisztika és germanisztika akkor is marad opcióként, illetve tényleg kb bármelyik alapszak, ami érdekel. Persze ha tolmácsnak készülsz nyilván olyat érdemes, amivel hasznosan tudod kombinálni. Ilyen nyelvszakokon kívül lehet akár egy gazdasági alapszak vagy egy Nemzetközi tanulmányok is.

2019. aug. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Ritkább nyelveknél-pl keleti nyelvek, skandináv nyelvek- nem kell előképzettség. Francia, spanyol, német ezeknél kell.
2019. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Kommunikáció, jog, pszichológia szakokat nézd. Hülyeség, hogy ne lehetne ezekkel elhelyezkedni. A keleti nyelvekhez semmilyen előzetes keleti nyelvtudás nem kell, a szakon fogod megtanulni.
2019. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%

Utolsó igen ha van a családnak pár millája el lehet ezekkel is helyezkedni. Vagy nagyon jó kapcsolatok. Más esetben felesleges. Kommunikáció, jog és pszichológia is divatszak, kb mindenki ezekre megy aki nem jó reálból. Kérdező olvasgasd felvin a statisztikákat hogy ezeket a szakokat mennyien végezték el, és ebből mennyi tudott elhelyezkedni a diplomájával.


Hiába töröltetitek a válaszom még mindig azt mondom hogy felsőoktatásnak csak reál irányban van értelme, a humán dolgokat meg lehet tanulni otthon ülve is könyvekből munka mellett nem kell éveket pocsékolni egy végül fiókban végző diplomára.


Ami humán és talán ér is valamit az az óvónő. Amúgy még az ilyen himihumi humán szakokon is van matek kérdező.

2019. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"a humán dolgokat meg lehet tanulni otthon ülve is könyvekből"


Éppen ellenkezőleg. A reál dolgokat lehet megtanulni otthon könyvekből meg online platformokról. A humán dolgokat esélyed sincs, pont azért, mert humán dolgok. Kell hozzá egy másik ember minimum. Teniszezni se lehet megtanulni otthon könyvekből.

2019. aug. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!