Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az mennyire ciki szerintetek,...

Az mennyire ciki szerintetek, ha egy tanár a saját szakjából nem 100%-ban teljesítene, "csak" 90-99% közt?

Figyelt kérdés

Pl. másik alapszakra akar menni, ahova bevállalja jövőre, hogy inkább újraérettségizik és nem a diploma alapján számíttat pontokat.

Az egyik emelt szintű érettségi tárgynak pedig a saját szakját választja, mert van rá lehetősége.



2019. aug. 18. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel csak pér éve hozták vissza az 5 éves tanárképzést, így én az egyetemet olyanokkal jártam végig, akik közül sokan tanárok lettek. Cserébe a főbb tantárgyakat nekik is meg kellett csinálni, plusz a másik szakjukból 50 kreditnyit (kb. 20 kurzus). És így mindkét szakot teljeskörűen taníthatják. Őszintén, egyik sem értett egyik szakhoz sem, szóval az, hogy érettségin nem 100%-ot teljesítesz, tök mindegy. Iszonyú buta emberekből láttam, hogy tanár lett és oktat úgy, hogy alapvető hiányosságai voltak már egyetemen is
2019. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Az már szép, emelten 90% felett. Ugyanis egyetemen nem a középiskolás anyagot tanulja, és a többlettudás nem biztos hogy segít a középiskolás tudást feltételező érettségin.

Még jó régen, a 90-es években jártam egyetemre. Egy matek - fizika szakos hallgató legalább háromszor jelentkezett az orvosira (akkor fizika volt az egyik kötelező felvételi tárgy, és "központi" -nak hívták az emelt érettségit - csak írásbeli volt.) Minden évben eléggé elszúrta a fizika felvételijét, többnyire az "ágyúval verébre" dolog miatt. Azaz megpróbált egyetemi matekkal és fizikával megoldani nem arra tervezett feladatokat. Elvileg ugyanannak kellett volna kijönni így is, de nem volt elég ügyes hozzá.

2019. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki: nem arról van szó, hogy nem tudja a szakját, hanem hogy elnéz valamit, vagy nem egyértelmű a feladat vagy nem egyértelmű a javítás. Azért szóbelizni elég ciki lenne a saját kollégái között úgy, hogy ő is teljes joggal ülhetne a szemben lévő oldalon, extrém esetben akár hétfőn emelten érettségiztet, kedden meg ugyanott érettségizik.
2019. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszolat.


#3

Gondolom, nem erettsegizhet abban az intezmenyben, ahol tanit. Az alapbol nem etikus, nem szabalyos.

2019. aug. 21. 08:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Szó sincs róla, hogy emelt szinten ott érettségizik a diák, ahol tanul! Szó sincs róla!
2019. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!